Ekonomia

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 06 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Hyatt vjen në Shqipëri, nënshkruhet marrëveshja me Kastratin
  • 2018-12-06

Hyatt vjen në Shqipëri, nënshkruhet marrëveshja me Kastratin

Mesditën e kësaj të enjteje, në kryeqytetin shqiptar është nënshkruar marrëveshja për të sjellë në Shqipëri të gjithë eksperiencën dhe menaxhimin në fushën e hotelerisë, të kompanisë gjigante amerikane Hyatt Hotels Corporation, me seli në Chicago. Standardet më të larta të

Rama publikon videon: Sa rriten pagat gjatë vitit 2019
  • 2018-12-06

Rama publikon videon: Sa rriten pagat gjatë vitit 2019

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të enjte me një video, ku jep detaje lidhur me sektorët që përfitojnë rritje pagash gjatë vitit që vjen. Me këtë videoinformacion për rritjen e pagave të mbi 60 mijë punonjësve me Buxhetin e vitit 2019, ju uroj një ditë të mbarë. E gjithë v

Mbyllja e basteve, 90% e bixhozit ul qepenat para janarit
  • 2018-12-06

Mbyllja e basteve, 90% e bixhozit ul qepenat para janarit

Kompanitë e basteve nuk kanë pritur 31 dhjetorin për mbylljen e pikave të lotove. Në Qendrën Kombëtare të Biznesit, deri më tani kanë deklaruar mbylljen 4.140 pika bastesh sportive, që përbëjnë mbi 90 për qind të pikave të regjistrura zyrtarisht në të gjithë vendin. Në Shqipë

Kalendari