Ekonomia

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 12 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Udhëtimet, zbuloni sa shtete mund të vizitojnë pa vizë shqiptarët
  • 2018-12-12

Udhëtimet, zbuloni sa shtete mund të vizitojnë pa vizë shqiptarët

Në prag festash, të shumtë mendojnë të udhëtojnë në shtete të ndryshme. Por, ku janë të lirë të udhëtojnë ose jo shqiptarët? Shtetasit me një pasaportë shqiptare mund të vizitojnë 193 vende me vizë të ndryshme. Portali Visalist.io ka listuar së fundmi të gjithë shtetet që

Skandali 18 mln  i DH Albania, ARRSH kallëzon në Prokurori kompaninë
  • 2018-12-12

Skandali 18 mln i DH Albania, ARRSH kallëzon në Prokurori kompaninë

DH Albania është kthyer në një çështje pas skandalit 18 milion euro me lotin e parë të Unazës së Madhe të kryeqytetit, me kompaninë që ka falsifikuar disa të dhënat për aktivitetin e saj dhe për datën e themelimit, ndërsa ka fituar edhe një tender 11 milionë euro nga OST. E pasi

Firma fantazmë, tender me bilanc fals edhe me OST-në
  • 2018-12-12

Firma fantazmë, tender me bilanc fals edhe me OST-në

Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) ka rihapur tenderin për ndërtimin e linjës 220 kilovolt Burrel-Peshkopi. Kontrata e parë u anulua nga pala shqiptare pas publikimit në media dhe konfirmimit më pas nga autoritetet amerikane se kompania fituese Dunwell Haberman Albania ka falsifikua

No Pic available
  • 2018-12-12

Festat, qeveria vendos 50 dollarë shpërblim për pensionistët

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Twitter bën me dije se këtë Vit të Ri pensionistët do të marrin si shpërblim 50 dollarë. Ai kujtoi edhe njëherë shpërblimet për bebet që do lindin nga janari, ku fëmija i parë merr 400 dollarë, i dyti 800 dhe i treti 1200 dollarë.

Kalendari