Ekonomia

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 15 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ish deputeti: Ja përse Shqipëria është më keq se në 97!
  • 2019-03-15

Ish deputeti: Ja përse Shqipëria është më keq se në 97!

Ish-deputeti Përparim Spahiu ka bërë një analizë të gjendjes së ekonomisë shqiptare, duke arritur në përfundimin se Rilindja i ka katandisur financat e vendit në një pozitë që është më e rëndë se ajo e vitit 97. Nëse në vitin 1997 firmat piramidale shkatërruan direkt ekonomitë

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

No Pic available
  • 2019-03-15

Një zonë e lirë ekonomike do krijohet në Kashar, Veliaj: Treg gjigand në Lundër!

Për të dytin vit radhazi, Expocity Albania në Tiranë ka hapur dyert për të pritur Panairin dhe Forumin Ndërkombëtar të AgroBiznesit dhe AgroTeknikës, një ngjarje e rëndësishme kjo, për të gjitha shoqëritë e sektorit të bujqësisë në Shqipëri, në gjithë rajonin e Ballkanit. Në

Kalendari