Kronika

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Moti i keq vret dy të tjerë, një në Pogradec e një në Fier
  • 2017-01-11

Moti i keq vret dy të tjerë, një në Pogradec e një në Fier

Dy persona kanë humbur jetën sot si pasojë e të ftohtit. Viktima e parë është shënuar në Pogradec ndërsa i dyti në Fier. Një 38-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij në qytetin e Pogradecit, me vdekjen që dyshohet të ketë ardhur nga shkaqe natyrale. Ngjarja është

Ish-agjenti i SHISH padit gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese në Prokurorinë e Përgjithshme
  • 2017-01-11

Ish-agjenti i SHISH padit gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese në Prokurorinë e Përgjithshme

Nuk është pajtuar me vendimin e institucionit më të lartë gjyqësor në vend dhe i ka paditur dhe ata, për shkak se nuk kanë marrë në konsideratë ankesën e tij. Në këtë mënyrë, anëtarët e Gjykatës Kushtetuese janë paditur në Prokurori nga ish- agjenti i shërbimit informativ

Nxënësit në Durrës vendosin të vjedhin shkollën e tyre, por
  • 2017-01-11

Nxënësit në Durrës vendosin të vjedhin shkollën e tyre, por

Policia e Durrësit ka nisur procedim penal për dy adoleshentë, pasi janë kapur duke vjedhur. Ngjarja mësohet se ka ndodhur ditën e djeshme, ku E.Sh. 16 vjeç dhe N.S.  14 vjeç kanë tentuar për të vjedhur një shkollë 9-vjeçare, por janë kapur në flagrancë. Po ashtu, mësohet se a

Ylli Manjani përgatit dosjet për ndëshkimin e gjyqtarëve, struktura e re
  • 2017-01-11

Ylli Manjani përgatit dosjet për ndëshkimin e gjyqtarëve, struktura e re

Institucionet ligjzbatuese, në javën e dytë të janarit, kanë nisur lëvizjet intensive në funksion të ngritjes, realizimit të misionit dhe veprimtarisë së institucioneve të reja të drejtësisë, parashikuar në Kushtetutën e re dhe ligjet prioritare. Ministria e Drejtësisë ka për

I riu nga Rrogozhina akuzohet për përdhunimin e motrës së vet, por
  • 2017-01-11

I riu nga Rrogozhina akuzohet për përdhunimin e motrës së vet, por

Policia ka reaguar per ngjarjen e rende te raportuar sot ne Rrogozhine, ku nje djale dhunoi familjaret e tij dhe madje u akuzua nga e motra se kishte abuzuar seksualisht me te. Spas policise, i arrestuari Agim D. nuk ka kryer marredhenie seksuale me te motren. Megjithate, Agim D. do mbetet prapa

Sherr për vendin e punës, kap prej flokësh kryeinfermieren e QSUT
  • 2017-01-11

Sherr për vendin e punës, kap prej flokësh kryeinfermieren e QSUT

Debati i nisur mes dy femrave, pjesë e bluzave të bardha, në një nga pavijonet e Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza në Tiranë ka precipituar në kapje nga flokët dhe përdorim të fjalëve joetike, raporton Panorama. Sherri i nisur në korridoret e QSUT-­së ka përfunduar n

Kalendari