Kronika

Gjithsej 26 lajme të mbledhura për datën 22 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Aplikimet për SPAK-un: refuzojnë prokurorët me përvojë, vërshojnë djem e vajza që nuk komprometohen
  • 2017-01-22

Aplikimet për SPAK-un: refuzojnë prokurorët me përvojë, vërshojnë djem e vajza që nuk komprometohen

Prokuroria Speciale nxjerr jashtë loje thuajse pjesën më të madhe të prokurorëve dhe gjyqtarëve që kanë punuar në sistem në këto 25 vite, apo edhe juristë në institucione të tjera. Prokuroria Speciale pritet të ngrihet me djem e kryesisht vajza beqare që nuk kanë telashe, por e

VIDEO/ Vajza nga Tirana dhunon të moshuarin: Të q r Të kapa të groposa aty, plak sh
  • 2017-01-22

VIDEO/ Vajza nga Tirana dhunon të moshuarin: Të q r Të kapa të groposa aty, plak sh

Ka dalë për të nxjerrë të birin për të luajtur, por është përballur me një skenë që e ka tronditur. Një prind ka dërguar pranë JOQ një video, ku një vajzë përleshet me një të moshuar dhe më pas shpërthen në fjalë të ndyra ndaj tij. E gjitha sepse i moshuari mbrojti mbe

Ish-kreu i Kushtetueses Abdiu kundër Nishanit: KLD ka dalë jashtë loje me reformën në drejtësi, smund të bëjë emërime
  • 2017-01-22

Ish-kreu i Kushtetueses Abdiu kundër Nishanit: KLD ka dalë jashtë loje me reformën në drejtësi, smund të bëjë emërime

Kreu i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, njëherësh Presidenti Bujar Nishani, ka shpallur 12 vende vakante për gjyqtarë, ku pritet që në mbledhjen më të afërt të bëhet edhe emërimi i tyre. Por, çështja është se ligji për Statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, tashmë i hy

Vrasja me thikë në zemër e të riut, dalin detaje tronditëse nga ngjarja në Vlorë
  • 2017-01-22

Vrasja me thikë në zemër e të riut, dalin detaje tronditëse nga ngjarja në Vlorë

Pesë ditë pas ngjarjes së rëndë në Vlorë ku mbeti i vrarë me thikë një 22-­vjeçar, sherri mes familjeve dhe palëve të përfshira në konflikt vazhdon. Këtë e konfirmojnë akuzat që palët vijojnë të hedhin ndaj njëra­tjetrës në intervistat e dhëna për BalkanWeb. Një tje

KRUJE/ Zbret të pastrojë gurët në rrugë, e shtyp makina e tij
  • 2017-01-22

KRUJE/ Zbret të pastrojë gurët në rrugë, e shtyp makina e tij

Një 39-vjeçar ka gjetur vdekjen në mënyrë aksidentale në Krujë. Ngjarja ka ndodhur në orën 22:30, të mbrëmjes së djeshme në lagjen Nr. 4, Krujë. Burime nga policia bëjnë me dije se shtetasi A. S. 39 vjeç, banues në Krujë, duke parkuar mjetin tip Benz kamioçinë me targa DR 46

FALSIFIKIMI, pranga policit të doganës së Kapshticës
  • 2017-01-22

FALSIFIKIMI, pranga policit të doganës së Kapshticës

Tre persona janë ndaluar këtë mëngjes nga policia e Korcës pas operacionit të quajtur Falsifikuesit. Të ndaluarit janë Marsel Miço. Ilia Çipi dhe Lefter Bardho, punonjës policie në Kapshticë i cili akuzohet për Shpërdorim Detyre. Dy të ndaluarit e parë do të gjykohen për falsi

BARI/ Kapet skafi i shqiptarëve me 1,3 ton kanabis
  • 2017-01-22

BARI/ Kapet skafi i shqiptarëve me 1,3 ton kanabis

Guardia di Finanza ka prangosur dy shqiptarë që po transportonin kanabis drejt Italisë. G.I.  24 vjeç dhe B.B. 52 vjeç po transportonin 1350 kg kanabis drejt Puljas. Kapja eshte kryer fale aktivizimit prej 24 oresh te sinjaleve te alarmit nga pala shqiptare. Policia italiane me anë të nj

Kalendari