Kronika

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 17 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Protesta e opozitës, policia blindon Tiranën, frikë nga provokimet: Ja masat që do merren
  • 2017-02-17

Protesta e opozitës, policia blindon Tiranën, frikë nga provokimet: Ja masat që do merren

Mobilizohet Policia e Shtetit për protestën e nesërme të organizuar nga opozita. Sot, Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, ka publikuar masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për zhvillimin e një marshim proteste, që do të nis nga ora 12:00 deri në orën 16:00, nga bulevar

Ultimatumi i Tahirit për kompanitë security: Rrisni rrogat e policëve ose u heqim licencat
  • 2017-02-17

Ultimatumi i Tahirit për kompanitë security: Rrisni rrogat e policëve ose u heqim licencat

Siguria publike është përpjekje e përbashkët e Policisë së Shtetit dhe policive  private. Ky ishte mesazhi i dhënë sot nga ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, gjatë një bashkëbisedimi me Shoqatat Private të Sigurisë Publike (SHPSF) në Lushnje. Policitë Private në Re

Vlorë, sekuestrohen prona në Jalë e Vuno me vlerë 1.7 mln euro. Në pranga 56 vjeçari
  • 2017-02-17

Vlorë, sekuestrohen prona në Jalë e Vuno me vlerë 1.7 mln euro. Në pranga 56 vjeçari

Policia në bashkëpunim me Prokurorinë kanë bërë sekuestrimin e një sipërfaqe toke prej 17.000 m2 toke në fshatin Vuno dhe Jalë, Bashkia Himarë, e cila është përvetësuar nga Murat Hysenaj nëpërmjet falsifikimit të dokumenteve. 56 vjeçari Murat Hysenaj nga Vlora është vendosur

Rendohet gjendja ne Zharrez
  • 2017-02-17

Rendohet gjendja ne Zharrez

p styletext-align justifyJeta e nente banoreve te Zharrzes ne Fier qe prej 16 ditesh jane ne greve urie eshte ne rrezik Ata jane ne pritje te nje pergjigjeje per demet e shkaktuara nga shperthimet e kompanise naftenxjerrese Bankers Te pakenaqur me reagimin e institucioneve grevistet thone se nuk do

Bushati mbron bordin e ONM
  • 2017-02-17

Bushati mbron bordin e ONM

p styletext-align justifyNga Shkodra ministri i jashtem Ditmir Bushati i eshte pergjigjur zerave kritike edhe brenda koalicionit lidhur me bordin e menaxhimit te Operacionit Nderkombetar te Monitorimitbrbr p styletext-align justify8220Prandaj nuk bie dakord me nostalgjiket e filmave me diversante qe

Spanje princesha lirohet nga akuzat
  • 2017-02-17

Spanje princesha lirohet nga akuzat

p styletext-align justifyPrincesha e Spanjes Kristina motra 51-vjecare e mbretit Felipe dhe e gjashta ne linjen e trashegimise se fronit eshte liruar nga akuzat per shmangie te taksave Megjithate bashkeshorti i saj Inaki Urdangarin eshte denuar me 6 vjet e tre muaj burg nga Gjykata e Majorkes Ai aku

Arrestohet grabitesi i kazinose
  • 2017-02-17

Arrestohet grabitesi i kazinose

p styletext-align justifyPolicia e Tiranes arrestoi grabitesin e kazinose ngjarje e ndodhur pak dite me pare ne rrugen e Dibres Ne pranga ra Jurgen Kovaci 26 vjec nga Tirana i proceduar me pare ne fushen e narkotikeve 26-vjecari mori rreth 20 mije leke arketares nen kercenimin e nje pistolete loder

Kalendari