Kultura

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 2
No Pic available
  • 2017-01-11

Vetëm një budalla mund ta bëjë këtë

Ky është momenti qesharak ku një burrë humbi ekuilibrin dhe rrëzohet nga shkallët teska ishte duke u përpjekur  për të rregulluar  një ambazhur i cili tundej. Por nuk shkoi ashtu sic duhej, pasi ambazhuri u shkëput nga tavani  dhe ra poshtë, duke goditur gishtin e shokut i cili mbante

No Pic available
  • 2017-01-11

Ngrin Ujëvara e Mirushes në Kosovë, ja fotot mahnitëse

I ftohti siberian ka pushtuar Europën duke ulur temperaturat dhe duke shkaktuar ngrica kudo. Por kjo ulje temperaturash ka sjellë dhe disa kryeverpa natyrore, sic është dhe kjo këtu. Këto foto fantastike të realizuara nga Jeton Sopa na tregojnë Ujëvarën e Mirushes në Kosovë e cila ka ngr

Bienalja Ndërkombëtare e Akuarelit mbledh 400 artistë nga 63 shtete
  • 2017-01-11

Bienalja Ndërkombëtare e Akuarelit mbledh 400 artistë nga 63 shtete

Kur flasim për mediumin e akuarelit paralelisht mendojmë që nuk është në rresht të parë në artet pamore. Por shoqata ndërkombëtare e akuarelistëve ka vendosur ti rikthehet nëpërmjet edicionit të dytë të Bienales Ndërkombëtare të Akuarelit në Tiranë. Është një nga mediumet q

Kalendari