Kultura

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rrëzohet pema, zë poshtë 20 studentë
  • 2017-03-20

Rrëzohet pema, zë poshtë 20 studentë

Njëzet persona gjetën vdekjen ndërsa shumë të tjerë u plagosën pasi një pemë e madhe u rrëzua pranë një ujvare në Kintampo të Ganës. Një zyrat i shërbimit të zjarrfikësve Mr Anaglate it ha AFP se 18 studentë gjetën vdekjen menjëherë ndërsa dy të tjerë humbën jetën në spi

No Pic available
  • 2017-03-20

E kapi të dashurin duke e tradhëtuar, zgjodhi mënyrën e duhur për tiu hakmarrë

Një vajzë e nevrikosur ka gjetur mënyrën e duhur për tiu hakmarrë të dashurit, që e kapi duke e tradhëtuar. Ajo ka nxjerrë të gjithë rrobat e tij në shitje në një garazh në Melbourne për 4 orë. Vajza, identiteti i së cilës nuk dihet, ka vënë një letër në një pemë, ku shkru

No Pic available
  • 2017-03-20

Leximi i këtyre librave rrit kapacitetin tonë mendor

Librat kanë një ndikim shumë pozitiv në jetën tonë. Por një zhanër i caktuar librash bën që truri jonë të funksionojë më mirë. Këto janë novelat, romancat dhe historitë fantastike. Sipas një studimi të Universitetit Emory, jo vetëm leximi në përgjithësi  ndikon për mirë n

Debati për filmat e Enverit, flet Piro Milkani dhe Elvira Diamanti
  • 2017-03-20

Debati për filmat e Enverit, flet Piro Milkani dhe Elvira Diamanti

Piro Milkani: Ata që duan të ndalojnë këta filma, censurojnë jo tre, por 10 milionë shqiptarë Pasi u njoha me këtë letër, unë bëra dhe këtë bisedë të shkurtër me artistin e shquar Piro Milkani, i cili me sa lë të nënkuptohet, nuk ndihet fort i shqetësuar nga debati i hapur Zot

No Pic available
  • 2017-03-20

Shikoni çbëjnë binjakët 2 vjeçar  kur prindërit flenë

Binjakët 2 vjeçar nga Tampa në Florida janë kapur nga kamerat e dhomës së gjumit teksa bëjnë party kur prindërit e tyre flenë. Vëllezërit e vegjël  Andrew dhe Ryan nuk i zbatojnë rregullat e gjumit.  Ata nisin të luajë me njëri -tjetrin sapo mamaja e tyre ikën dhe i vendo

No Pic available
  • 2017-03-20

Shoferja kapet duke pirë cigare me djalin 8 vjeç në makinë, gjobitet

Mund të duket e çuditshme por ky është legjislacioni italian. Edhe për mediat italiane ka qenë një surpizë, pasi raportojnë se ky është rasti i parë i zbatimit të ligjit të ri kundër pirjes së duhanit që ka hyrë në fuqi në 2016. Pasditen e së shtunës, policia ndaloi për kontro

No Pic available
  • 2017-03-20

Një grua ha gjarpërinj për trajtimin e kancerit

Siwanj Muhieeddin ha një gjarpër në muaj, se 50 vjeçarja irakiane është diagnostikuar me kancer në mitër. Fillimisht ajo merrte ilaçe që i dhanë doktorët, të cilët kushtonin $500 – $700 çdo herë që i blinte. Çmimet ishin shumë të shtrenjta për të dhe ajo filloi të kërko

Kalendari