Kultura

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kulla Lotte World vendos rekorde botërore
  • 2017-04-21

Kulla Lotte World vendos rekorde botërore

Pas 6 viteve në ndërtim, kulla Lotte World ka vendosur rekorde të reja me pamjen dhe lartësinë prej 555 metrash. Nuk është vetëm kulla më e gjatë në Korenë e Jugut, por është ndërtesa e pestë më e lartë në botë dhe ka observatorin më të lartë prej 478 metrash. Ajo që e bën i

Vajza kritikohet për foto në dhomë të kthyer përmbys
  • 2017-04-21

Vajza kritikohet për foto në dhomë të kthyer përmbys

Një vajzë, e njohur në rrjete sociale me emrin Shelbs ose Shelbizzle ka publikuar një foto me fustan në dhomën e saj të mbushur me rroba në të gjitha anët. Fotoja e saj është bërë virale pasi shumë kritikues e kanë gjykuar për gjendjen e dhomës së saj. Oh ku është dollapi yt, k

No Pic available
  • 2017-04-21

Foshnja gjendet gjallë pas tre ditësh që ishte varrosur nga e ëma

Një foshnje është gjetur gjallë pas tre ditesh në një vend ku ishte varrosur nga nëna e tij. 25-vjecarja kishte bërë një varr me rërë dhe dru të marrë nga fabrika pasi kishte frikë nga reagimi i familjes së saj nëse do kuptonin se ka lindur fëmijën e dytë. Ajo e pranoi që e kish

Mirush Kabashi, vargje për popullin që vuan nga pushteti
  • 2017-04-21

Mirush Kabashi, vargje për popullin që vuan nga pushteti

Ata që janë në pushtet dridhen e kanë frikë nga ndryshimet. Të tjerët që janë të përmbysur I ëndërrojnë këto ndryshime dhe përpiqen ti arrijnë ato me cdo kusht. I shkreti popull që qëndron në mes dhe paguan dëmet dhe haracin. Ai njësoj heq dhe vuan dhe kur pushteti quhet diktat

No Pic available
  • 2017-04-21

Momenti tronditës kur pitbulli sulmon fëmijën

Ky është momenti tronditës kur një qen pitbull sulmoi një fëmijë në rrugë. Ngjarja është regjistruar në Nju York. Për fat të mirë gjatë sulmit ka mbërritur i zoti i qenit, i cili e ndaloi atë. Por fëmija, sic duket dhe në foton më poshtë, ka marrë plagë të rënda. Të pa

No Pic available
  • 2017-04-21

Akrobatja bie nga 20 metra lartësi

Një akrobate ka rrëshqitur nga dora e partnerit të tij, duke rënë nga një lartësi rreth 20 metra lartësi, ekuivalente me më shumë se tri kate. Për fat të mirë, rënia nuk pati pasoja dramatike çka mund ti rrezikonin jetën. Gruaja ka pësuar thyerjen e krahut të majtë dhe një trondi

No Pic available
  • 2017-04-21

I merr mendjen vajza që kërcente twerk, përplaset me makinën

Femra molla e sherrit. Një grua nisi të kërcente twerk në mes të rrugës ndërsa shoqja e tij po e filmonte. Në një moment vajza i dha një buzëqeshje drejtuesit të motorcikletës i cili duhet të jetë habitur sepse u përplas me një makinë që po i vinte në drejtimin e kundërt. Ka ndo

Kalendari