Kultura

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 19 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-05-19

Njihuni me Fshatin Ylber

Kampung Pelangi, një fshat indonezian i vendosur në Randusari në Semarang të Jugut, sapo iu nënshtrua një ndryshimi shumë të gjallë. Kampung Pelangi është një fshat me 223 shtëpi.  Qeveria vendase investoi 300 milionë dollarë  për të pikturuar ndërtesat me ngjyrat e

Andrra, më e ndjekur se Sinani në rrjetet sociale, këngëtari zbulon sekretin e bashkëshortes
  • 2017-05-19

Andrra, më e ndjekur se Sinani në rrjetet sociale, këngëtari zbulon sekretin e bashkëshortes

Që kur mediat dhe portalet mësuan lidhjen e dashurisë së Andrra Destanit dhe Sinan Hoxhës, nga ky i fundit hoqën dorë. Të gjitha ngacmimet artistike u harruan dhe lajmet për çiftin ishin vetëm pozitive. Ëmbëlsia e bukuroshes ra në sy menjëherë dhe, edhe sikur të doje, nuk gjeje gjë

No Pic available
  • 2017-05-19

Poezia e të rinjve dhe formalizmi i ri

Shënim i shkurtër kritik Nga Mimoza Erebara Të ndjekësh botimet e të rinjve të poezisë është me të vërtetë një ndërmarrje e vështirë, por edhe e bukur e mbresëlënëse. Të krijohen përshtypje se je përpara një zbulimi të madh dhe të thjeshtë. Të madh sepse me të vërtetë l

No Pic available
  • 2017-05-19

Çpo ndodh në malin ku 40 vite më parë shpërtheu vullkani vdekjeprurës?

Që nga mesi i muajit prill, tërmetet e vogla janë rritur në thellësitë e malit St.Helens me norma relativisht të larta, duke sjellë afërsisht një dridhje në çdo disa orë. Gjatë 30 ditëve të fundit, shkencëtarët kanë regjistruar 55 lëkundje sizmike në afërsi dhe thonë se do të

No Pic available
  • 2017-05-19

Motrat binjake festojnë 100-vjetorin me një set fotografik

Dy motra binjake nga Brazili kanë festuar ditëlindjen e 100-të duke realizuar një set fotografik. Fotografja Camila Lima vendosi që të bëjë këtë për Maria dhe Paulina Pignaton pasi dëgjoi një lajm për to në televizionin lokal. Ajo kaloi 2 orë për të bërë përgatitjet si stilimi i

No Pic available
  • 2017-05-19

Shokuese, nënat detyrojnë fëmijët të kryejnë marrëdhënie për para

Në një dokumentar është zbuluar një ngjarje tronditëse ku nënat në Filipine i detyrojnë fëmijët të kryejnë marrëdhënie seksuale në këmbim të parave. Stacey Dooley Heton ka investiguar ngjarjen me një agjent të fshehtë, i cili ka mbledhur prova për dy motra që i përdornin fëm

No Pic available
  • 2017-05-19

Banda më e rrezikshme në botë transferohet në një burg luksoz

Burgu ku qëndron banda e njohur MS-13 është ndër më luksozet që keni parë pasi ata lejohet të luajnë me lojëra kompjuterike dhe kanë një dhomë për të kryer marrëdhënie. Transferimi i qindra andëtarëve të bandës së krimit nga një burg i mbipopulluar në një burg me siguri maks

Kalendari