Kultura

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 29 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-05-29

Tentojnë ti vjedhin automjetin, gruaja hidhet sipër makinës

Disa njerëz vrapojnë nga rreziku, ndërsa disa të tjerë përballen me të. Shikoni (videon) se si reagon një grua në momentin kur një person përpiqet ti vjedhë makinën e saj.  Ajo e ndaloi hajdutin duke u hedhur mbi makinë. Hajduti u përpoq të largohej duke ngarë makinën, por gru

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën
  • 2017-05-29

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën

Alda Bardhyli, Belina Budini Mitterrand i cili ka mbajtur detyrën e ministrit të Kulturës dhe Komunikimit nga vitit 2009-2012 është gjithashtu nipi i ish-presidentit francez François Mitterrand. Ai njihet gjithashtu si gazetar dhe shkrimtar në Francë dhe gjatë punës së tij si gazetar ka b

Virion Graçi e quan të dështuar çmimin Kadare
  • 2017-05-29

Virion Graçi e quan të dështuar çmimin Kadare

Virion Graçi, një prej gjashtë finalistëve të edicionit të tretë të çmimit Kadare, I ka quajtur të dështuar dy autorët e parë fitues të këtij çmimi. Tre vjet çmimi Kadare. Dy librat fitues të këtij çmimi në dy vitet e mëparshme janë të dy libra të dështuar rëndësishëm, t

No Pic available
  • 2017-05-29

Flokët mandarinë janë trendi më i nxehtë i kësaj vere

A doni të ndriçoni si dielli në këto ditë të nxehta? Kjo ngjyrë do të jetë tendenca më e nxehtë në festivalin e këtij viti. Dëshironi që flokët tuaj të shkëlqejnë kur jeni të nxirë? E pra, flokët manderinë janë e vetmja rrugë që jua mundëson këtë gjë. Flokët ngjyrë ma

No Pic available
  • 2017-05-29

E pabesueshme! Foshnja nis të ecë vetëm pak minuta pasi ka lindur

Një foshnje e porsalindur ka nisur të ecë në spital vetëm pak minuta pas lindjes. Mjekët e tronditur në një maternitet në Brazil por përpiqeshin të lanin vajzën e vogël por e porsalindura kishte një ide tjetër, të ngihej në këmbë dhe të ecte. E porsalindura është filmuar nga mj

No Pic available
  • 2017-05-29

Kur punën në zyrë e ndani me macet

Pak njerëz e duan punënKa nga ata që kur puna i bëhet stres, mjafton të përqafojnë një mace dhe gjithçka kthehet si më parë. Tashmë në Japoni ëndrra juaj mund të kthehet në realitet. Një zyrë e hapur posaçërisht për këtë arsye ka bërë që shumë punonjës të punojnë me dë

No Pic available
  • 2017-05-29

Gruaja që ka rënë në dashuri me një stacion treni

Një grua ka rënë në dashuri me një stacion treni. Carol Santa Fe është dashuruar me stacionin e trenit në Santa Fe që në moshën 9-vjeçare dhe e ka bërë zyrtare dashurinë e saj në vitin 2015. Nëpërmjet një postimi internet ajo ka shkruar Unë jam dashuruar me këtë ndërtesë dhe

Kalendari