Kultura

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 17 korrik 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-07-17

Modeli me një këmbë kurorëzohet Mister Anglia

Një model, i cili ka humbur këmbën për shkak të një defekti të lindur, është bërë njeriu i parë pa gjymtyrë që është kurorëzuar Mister Anglia. Jack Eyers, nga Bournemouth, Dorset ka munduar 40 finalistët e tjerë për të marrë titullin gjatë një ceremonie në Birmingham mbrëmj

No Pic available
  • 2017-07-17

Dasma e dështuar shndërrohet në darkë për të pa strehët

Një grua nga Indiana në SHBA, nuk ka dashur që martesa e anuluar të shkojë huq. Për këtë arsye, Sarah Cummins, e ka organizuar një festë për personat e pa strehë. Ajo ka deklaruar se ka anuluar martesën me ish të dashurin e saj, për arsye që nuk i ka bërë publike dhe në vend të s

No Pic available
  • 2017-07-17

Violinisti Andre Rieu, më i ndjekuri prej dy vitesh

Me miliona njerëz në të gjithë botën zgjedhin çdo muaj të vitit, të jenë pjesë e eventeve me muzikë klasike. Koncertet komerciale kanë pushtuar tregun muzikor botëror, por është e dukshme që kanë gjithmonë dëshirë për muzikën e vërtetë dhe për të qenë pjesë e eventeve eli

Shkencëtari shqiptar që tronditi mbretërinë. Pse Zogu e dënoi me 101 vite burg?
  • 2017-07-17

Shkencëtari shqiptar që tronditi mbretërinë. Pse Zogu e dënoi me 101 vite burg?

Doktor Sait Bilal Golemi  ishte një mjek veterinar, shkencëtar dhe atdhetar i shquar. Do të lindte në Golem të Kurveleshit. Babai i tij ishte fukara,ndaj në vitin 1906 do detyrohen të mërgojnë me gjithë familjen nëTurqi dhe të vendosen në qytetin e Stambollit. Bilali kishte ruajtur në

No Pic available
  • 2017-07-17

Kjo mace është me të vërtetë djallëzore

Kjo mace është me të vërtetë djallëzore pasi ka penguar një vajzë të vogël që po mësonte të ecte. Në videon e regjistruar, vogëlushja nga Kina inkurajohet nga personi që po e filmon, i cili mendohet të jetë babai i saj, që të ecë drejt dhomës së ndenjes. Sapo ajo hedh hapat e

No Pic available
  • 2017-07-17

Sjell në jetë një vajzë, gruaja rrihet barbarisht me shkop hokeji

Një grua nga India është rrahur barbarisht me shkop hokej pasi ka sjellë në jetë një vajzë. Në një video shokuese, e cila ishte instaluar tek shkallët e një pallati, tregon gruan duke bërtitur ndërsa goditej nga kunati i saj dhe shoku i tij. Gruaja e identifikuar si Meena Kashyap kisht

Flor Mumajesi zëvendëson Elvanën me Arilenën, ja urimi dhe bashkëpunimet me të
  • 2017-07-17

Flor Mumajesi zëvendëson Elvanën me Arilenën, ja urimi dhe bashkëpunimet me të

Sot është një ditë e rëndësishme për këngëtaren bukuroshe Arilena Ara. Ajo feston ditëlindjen. Edhe pse është vetëm 19 vjeç, këngëtarja ka arritur ti ngjisë shumë shpejt shkallët e karrierës, dhe kjo falë talentit të saj. Së fundmi bukuroshja ka qenë e ftuar speci

Kalendari