Kultura

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 13 gusht 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-08-13

Kalimtarët hipën mbi furgon për të shpëtuar 2 vjeçaren që qëndronte në dritare

Disa njerëz  të mirë formuan një piramidë njerëzore në majë të një furgoni, në mënyrë që ata të shpëtonin një foshnjë të ndodhur ulur në një dritare. Vajza e vogël, e cila duket se nuk ishte më shumë se dy vjeç, ishte lënë vetëm në shtëpi dhe ishte zvarritur nëpë

No Pic available
  • 2017-08-13

Refuzon ti qethë fokët studentes, shpenzon 13 orë për tia rregulluar

Një adoleshente nuk duhet të ndihet kaq e pavlefshme! Një parukiere  refuzon tia qethë flokët një adoleshenteje të depresionuar duke shpenzuar 13 orë kohë tia rrugullojë ato.  Parukierja Kayley Olsson është vetëm 20 vjeç dhe rregullon flokët e studenteve. Studentja 15 vjeça

No Pic available
  • 2017-08-13

Shi meteorësh në Turqi

 Në rajonin e qytetit antik Blandus në Ushak të Turqisë është vërejtur pamja e pabesueshme e shiut meteorik Perseida, që paraqet shiun më spektakolar meteorik që ndodh për çdo vit në muajt korrik dhe gusht, raporton Anadolu Agency. Shiu spektakolar i meteorëve Perseida, i cili mbr

Shoferi shikon vdekjen me sy, engjëlli mbrojtës i shpëton jetën
  • 2017-08-13

Shoferi shikon vdekjen me sy, engjëlli mbrojtës i shpëton jetën

Një shofer makine i cili i shpëtoi vdekjes për mrekulli thotë se një foto e shkrepur në vendngjarje tregon se ai ka një engjëll mbrojtës. Steve Montgomery 56 vjeç nga Missouri, po kthehej me makinë nga puna kur boshti i një automjeti fluturoi në afër dhe përfundoi në xhamin e parmë

No Pic available
  • 2017-08-13

Një boksier si kanguri

Një kangur ka vendosur që të tregojë aftësitë e tij të mira si boksier duke goditur një djalë të vogël në fytyrë. Djali iu afrua shumë kangurit për ta prekur, por mesa duket ai nuk ka qenë edhe aq miqësor pasi e ka gjuajtur në fytyrë. Dyson ishte në një kopësht zoologjik në Wa

No Pic available
  • 2017-08-13

73-vjeçari që lufton me kancerin arriti të përfundojë ëndrrën e jetës

Një artist në Angli ka arritur të përfundojë një pikturë në mur, ëndrrën e jetës së tij edhe pse u përball me shumë të papritura.  Colin Seal pikturoi disa varka në bregun e Norfolk, por nuk e dinte nëse do arrinte ti përfundonte. Unë jam vërtetë i nderuar që pikturoj kët

No Pic available
  • 2017-08-13

Ushqimet që do ju zgjojnë më mirë se kafeja e mëngjesit

Mëngjesi është ndër vaktet më të rëndësishme dhe shumë prej njerëzve konsumojnë kafe për të patur një ditë të qetë plot energji. Por, për ata që që e urrejnë kafeinën dhe shija e saj i duket e hidhur, ekzistojnë disa ushqime që kanë të njëjtin efekt: 1. Tërshëra ka indek

Kalendari