Kultura

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 13 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kumbaro: Në katër vite lamë borxhet në kulturë, tashmë nis sfida
  • 2017-09-13

Kumbaro: Në katër vite lamë borxhet në kulturë, tashmë nis sfida

A është Kultura e rëndësishme për Qeverinë Rama 2? Me këtë pyetje ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro nisi prezantimin e programit për kulturën në Kuvendin e Shqipërisë, duke I dhënë vetë përgjigjen Pa më të voglin dyshim! .Për të dytin mandat rresht, Programi ynë qeverisës,-

No Pic available
  • 2017-09-13

Dukej si test për kontrollin e shikimit, por ishte propozimi më i veçantë i martesës

Një turist i dashuruar i propozoi të dashurës së tij optometrike duke përdorur një test për kontrollin e shikimit në ekranin e informacionit të fluturimit në një tavolinë kontrolli në aeroport, pasi çifti ishte përgatitur të largohej jashtë vendit. Dan Jones, 31 vjeç, u ul në gju

No Pic available
  • 2017-09-13

Sistemi i shkallëve elektronike më i gjatë në botë

Eksplorimi i qendrës tregtare të Hong Kongut në këmbë mund të jetë mjaft sfidë. Peisazhi kodrinor i kombinuar me nxehtësinë subtropikale do të testonte edhe qëndrueshmërinë e një alpinisti. Por është gjetur një zgjidhje duke ndërtuar një zinxhir prej 800 metrash shkallë lëvizë

No Pic available
  • 2017-09-13

Avioni përplaset me pemën, rrëzohet në parkingun e makinave

Ky pilot është shumë më fat pasi avioni i tij u përplas me një pemë dhe më pas u rrëzua në një parking makinsh në Connecticut. 79-vjeçari pësoi vetëm disa plagë të lehta nga aksidenti i tmerrshëm. Mediat lokale raportojnë se avioni i tij kishte pësuar rrjedhje karburanti që shka

No Pic available
  • 2017-09-13

Vagina, trendi që do veshim pranverën e ardhshme

Industria e modës ka arritur të eksplorojë në mënyrat më të cuditshme në koleksionin pranverë/verë të 2018. Stilistët e njohur, Nan Li dhe Emilia Pfohl kanë sjellë si temë kryesore vaginën, të cilën e kanë bërë pjesë të cdo veshje. Ata ishin të frymëzuar nga novela e Denis D

No Pic available
  • 2017-09-13

Zbuloni pse ju rrënqethet mishi kur dëgjoni muzikë

Shumë njerëz përjetojnë rrënqethje mishi kur dëgjojnë muzikë dhe më në fund është zbuluar arsyeja, Matthew Sachs nga Universtiteti i Kalifornia ka studiuar rastin dhe ka shpjeguar: Lidhja e trurit me muzikës pasqyron reagimet e njerëzve ndaj saj. Sipas Oxford Academic, ai ka shtuar se

No Pic available
  • 2017-09-13

Luana merr fotot e dasmës së Marinës dhe krijon një histori motrash me to

Luana, motra e vogël e Marinës, ndoshta është personi që do e ndiejë më shumë largimin e saj nga shtëpia, edhe pse Marina bashkëjeton prej disa kohësh me Getin. Megjithatë martesa zyrtarizon gjithçka. Ato kanë një diferencë shumë të vogël moshe dhe kanë ndarë çdo gjë

Kalendari