Kultura

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 24 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-24

Po pozonte për foto por shikoni çfarë i bën elefanti

Një elefant i ka prishur fotografinë një vizitoreje që po mundohej të pozonte para kafshës në një kopsht zoologjik të SHBA-së. Në momentin që ajo po pozonte, elefanti e ka goditur atë në kokë me feckën e tij. Pamjet janë përhapur në rrjetet sociale duke marrë pëlqime të shumta.

No Pic available
  • 2017-09-24

Mami të urrej, rrëfimi prekës i një nëne që debatoi me të bijën

Gjithçka i ra si një rrufe në qiell të hapur pikërisht në kohën kur kishte filluar të mendonte se po ia dilte mbanë në rolin e nënës. Sapo kish mbaruar së lari enët e drekës dhe më parë kishte organizuar oraret e kurseve të anglishtes, pianos e futbollit, kishte bërë dhe të gjit

No Pic available
  • 2017-09-24

Nusja angazhoi 250 nxënës për ti mbajtur sarin, hetohet nga policia

Një çift nga Sri Lanka është nën hetim për përdorimin e qindra fëmijëve të shkollave për ti mbajtur sarin nuses gjatë një ceremonie martesore. Rreth 250 studentë ishin angazhuar për ti mbajtur sarin e gjatë rreth 3 kilometra nuses,  pasi ajo dhe dhëndri do të ecnin rrugëve t

Boksierët dhe goditësit më të pazakontë, e mundin edhe Muhammed Ali
  • 2017-09-24

Boksierët dhe goditësit më të pazakontë, e mundin edhe Muhammed Ali

Muhammed Ali mund të ketë goditur me grushte mjaft të fuqishëm, por ka kafshë të egra që mund ta rrahin atë dhe ti marrin titullin e kampionit. Kampionët e vërtetë konkurrojnë më shumë se për lavdinë; luftojnë për të mbijetuar. Rastet më të veçanta në Tokë ka gjasa tju shkakt

FOTO TE RRALLA/ Degradimi i shtëpisë së tregtarit më të pasur të Korçës
  • 2017-09-24

FOTO TE RRALLA/ Degradimi i shtëpisë së tregtarit më të pasur të Korçës

Shumë familje të pasura korçare kanë punuar fort për çështjen kombëtare. Shumë prej tyre shkrinë pasurinë që kishin për Shqipërinë. Dihet se jetesa e tyre ishte prej borgjezi. Fisnikët e Korçës të shekullit të kaluar, një element të dukshëm të pasurisë së tyre, ishte shtëp

No Pic available
  • 2017-09-24

Aurela Hoxha shfaqet provokuese me fustan transparent në Milano (Foto)

Modelja e njohur Aurela Hoaxha i pëlqen mjaft shpesh që të udhëtojë. Shumicën e udhëtimeve jashtë vendit, modelja dhe blogerja shqiptare i bën edhe për çështje pune, ndërsa jo të pakta janë rastet kur udhëton vetëm për qejf. Lexo po ashtu: Së fundmi, ajo ka treguar për

No Pic available
  • 2017-09-24

Damiano ia arrin qëllimit, ish-banori i Big Brother realizon projektin e shumëpritur

Siç kishte premtuar, Damiano Agalliu, shumë shpejt do të provonte veten në një fushë të re atë të muzikës. Prej kohësh, një prej konkurrentëve më të përfolur të edicionit të fundit Big Brother 9, ka punuar për të sjellë në treg një këngë të realizuar prej tij. Me g

Kalendari