Kultura

Gjithsej 28 lajme të mbledhura për datën 25 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Burgu famëkeq i pushtuar nga fantazmat, një atraksion turistik
  • 2017-09-25

Burgu famëkeq i pushtuar nga fantazmat, një atraksion turistik

Është një prej atraksioneve më të njohura dhe për momentin biletat janë të shitura. Bëhet fjalë për Shepton Mallet, burgun që ndodhet në Somerset të Anglisë, që dikur mbante të dënuarit më të rrezikshëm dhe kriminelët më mizorë të vendit. Për shkak të veprave që kishin kr

No Pic available
  • 2017-09-25

Varet në trenin që ecën me shpejtësi 110 km/h, arrestohet udhëtari

Një djalë është arrestuar pasi është ngjitur në pjesën e pasme të vagonit të fundit ndërkohë që treni ecte 23-vjeçari është kapur në fshirësen e xhamave, përpara se treni të nisej nga stacioni në Perth, Australi, pasditen e së shtunës.  Gjatë udhëtimit treni ka arritur

No Pic available
  • 2017-09-25

Rovena Stefa do ta hedh në gjyq Vera Grabockën!

Rovena Stefa krahas profesionit të saj si këngëtare, aktualisht po e shohim dhe si një nga konkurrentet e spektaklit të vallëzimit Dance With Me. Këtë të shtunë ajo ka qenë e ftuara e Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut në emisionin Thumb ku ndër të tjera ka treguar dhe mbi kë

Festivali Kënga Magjike 2017 nis rrugëtimin, zbulohet juria e të rinjve
  • 2017-09-25

Festivali Kënga Magjike 2017 nis rrugëtimin, zbulohet juria e të rinjve

  Edicioni i 19-të i Këngës Magjike është gati të nisë rrugëtimin. Si çdo vit, këngët do të prezantohen për 10 javë me radhë në E diela shqiptare, ku artistët pjesëmarrës do prezantojnë këngën e tyre për të kaluar më tej fazat e këtij konkurrimi. Formula e p

No Pic available
  • 2017-09-25

Aktorja turke  në sallën e operacionit

Aktorja protagoniste e serialit Mos u dorëzo Amine Gulse, ka ndarë me të gjithë fansat e saj në Instagram një foto nga një dhomë spitali. Të gjithë janë shqetësuar mbi gjendjen shëndetësore të saj. Sipas gecce.com, aktorja ka operuar apandesitin dhe tashmë ndodhet në gjend

No Pic available
  • 2017-09-25

Kush ishte Dr. Turtulli?

Nga Ervin Fetahu Kam dëshirë t’u rrwfej një anë tjetwr tw Mihal TURTULLIT, ose siç e thërrisnin ndryshe TURTULL beu…! Ai ishte një patriot i madh me shumw kontribute atdhetare si anwtar i kolonisë shqiptare tw Egjiptit. Luftoi për çështjen kombëtare me mish e me shpirt, një

Elcin Sangu, bukuroshja turke fotografohet me të dashurin 
  • 2017-09-25

Elcin Sangu, bukuroshja turke fotografohet me të dashurin 

Elcin Sangu është fotografuar mbrëmjen e djeshme së bashku me të dashurin e saj, biznesmenin Yunus Ozdiken. Elcin u tregua e gatshme të bënte disa fotografi për gazetarët, si dhe t’i përgjigjej disa pyetjeve për fansat e saj. Flokëkuqja e “Dashuri me Qira” sapo ka

Kalendari