Kultura

Gjithsej 23 lajme të mbledhura për datën 26 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Të brendshmet e Hitlerit shiten në ankand, ja shifra
  • 2017-09-26

Të brendshmet e Hitlerit shiten në ankand, ja shifra

Të brendshmet  Adolf Hitler janë shitur në një ankand  për 7 mijë dollarë në SHBA. Udhëheqësi famëkeq i la të brendshmet e tij në lavanderi pasi qëndroi në një hotel austriak më 1938. Të brendshmet ishin ruajtur shumë mirë dhe janë ekspozuar nga Alexander Historical Au

No Pic available
  • 2017-09-26

Dramatike, fëmija po mbytej, dhëndri hidhet në lumë për ta shpëtuar

Momenti i realizimit të fotografive të dasmës së një çifti në Kanada, mori një kthesë të papritur dramatike, ndërsa dhëndri u hodh në lumë për të shpëtuar një djalë të vogël që po mbytej. Clayton dhe Brittany Cook ishin duke pozuar për fotot e dasmës në një urë parku në K

No Pic available
  • 2017-09-26

RTSH 2, në 5 gjuhë të huaja

Transmetuesi publik me një buqetë kanalesh falas për shikuesit në Shqipëri dhe në botë Kanali i dytë i televizionit publik ka nisur prej ditës së sotme transmetimin në 5 gjuhë të huaja, – gjuhë të minoriteteve që jetojnë në Shqipëri. Që nga dita e sotme RTSH 2 transmeton n

Mësuesi nuk e lë të kalojë, ja çfarë i bën prindi
  • 2017-09-26

Mësuesi nuk e lë të kalojë, ja çfarë i bën prindi

Polica e Surrey ka nxjerrë pamjet dramatike të një prindi, i cili përplasi me makinë një mësues në portën e shkollës të fëmijës së tij. Në videon e tmershme shohim mësuesin i cili ndodhej siper pjesës së përparme të makinës gati për ta hedhur në tokë. Incidenti ndodhi në or

E guximshme, adoleshentja fluturon me karrige me rrota
  • 2017-09-26

E guximshme, adoleshentja fluturon me karrige me rrota

Për të marrë këtë vendim duhet të kesh shumë guximtare dhe padyshim që adoleshentja, Lily Race është. 13-vjeçarja nga Britania mendohet të jetë femra e parë në Evropë që ka realizuar një rrotullim të plotë në ajër me karrige me rrote. Por jo vetëm kaq. Lily nuk ka ndërmend q

No Pic available
  • 2017-09-26

Bën një rrotullim elegant, por dështon Miss Universe

Gara për më të bukurën jo gjithmonë shkon siç duhet, kjo video do tjua tregojë më së miri. Një konkurente e bukurisë e cila merrte pjesë në Miss Universe në Spanjë u filmua në një rënie të turpshme në pishinë, teksa ajo bëri një rrokullisje elegante për të tërhequr vëmendj

Filmoi djalin në Snapchat, diçka e papritur ndodhi
  • 2017-09-26

Filmoi djalin në Snapchat, diçka e papritur ndodhi

Një mami nga Britaniae Madhe u frikësua tejmase, teksa ka kapur një fantazmë në kamera duke përdorur një filter në  rrjetin  e saj social Snapchat. Teksa filmonte djalin e  saj të vogël, 35 -vjeçarja  u  habit me filterin e dyfishtë që i doli në ekran. Edhe pse

Kalendari