Kultura

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 14 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ertugrul do të largohet përfundimisht nga seriali? Përgjigjet kompania e produksionit
  • 2017-11-14

Ertugrul do të largohet përfundimisht nga seriali? Përgjigjet kompania e produksionit

Megjithëse kohët e fundit janë shtuar zërat se Ertugrul ka përfunduar kontratën dhe nuk do të nisë sezonin e 4-t të Ertugrul, nga kompania e produksionit vijnë lajmet zyrtare se nuk ka asgjë të vërtetë. Seriali që ka thyer rekordet në shikueshmëri ka nisur transmetimin e sez

No Pic available
  • 2017-11-14

Ribashkim për vajzat e famshme të grupit Spice Girls

Për të gjithë të apasionuarit dhe nostalgjikët e Spice Girls lajme të mëdha po vijnë. Grupi i famshëm i vajzave ka vendosur që të bëjnë një rikthim spektakolar vitin e ardhshëm. Të pesë anëtaret, përfshirë edhe Victoria Beckham, janë të gatshëm të ribashkohen për publiki

No Pic available
  • 2017-11-14

I dashuri i Elçin Sangu largohet nga kinemaja gjatë skenave të puthjes së saj dhe Bar Arduç

Filmi “Kohë për lumturi” ka risjellë në vemendjen e të gjithëve Baris Arduc dhe Elcin Sangu. Pas skenave te puthjeve mes dy aktorëve, fansat kanë reaguar duke pretenduar ndjenja të vërteta mes dyshes së aktorëve. Nga ana tjetër, sipas shtypit turk i dashuri i aktores,

Miriam Cani përgatit publikun për duetin e radhës me Alban Skënderajn
  • 2017-11-14

Miriam Cani përgatit publikun për duetin e radhës me Alban Skënderajn

Këngët e tyre kanë qenë gjithmonë sukses. Dy nga këngëtarët më të mirë, kur bashkojnë forcat në një duet, janë një formulë e sigurt suksesi dhe duket se një bashkëpunim është rrugës. Miriam Cani ka postuar sot një foto me Alban Skënderajn dhe ka pyetur fansat nëse

Kumbaro negociata për kthimin në muze të shtëpisë së Lasgushit
  • 2017-11-14

Kumbaro negociata për kthimin në muze të shtëpisë së Lasgushit

Kthimi i shtëpisë ku poeti Lasgush Poradeci kalonte pjesën më të madhe të vitit në Pogradec, në një vend pelegrinazhi në nder të kujtimit të tij, është një ndër sfidat e ministres së Kulturës Mirela Kumbaro. Shtëpia e poetit që sot ka pronarë të rinj, është vizituar nga minis

No Pic available
  • 2017-11-14

Ja ku do ta shohim Adi Krastën dhe emrat më të njohur të muzikës

Që pas largimit nga Top Channel moderatori Adi Krasta nuk ka prezantuar ndonjë projekt të ri. Megjithatë duket se shumë shpejt Krasta do të shfaqet në ekran. Bëhet fjalë për festivalin e fundvitit në RTSH, ku Adi Krastës i është besuar drejtimi i këtij formati. Mësohet se kët

Febo Del Zozzo sjell një elegji për humbjen në Teatrin e Metropolit
  • 2017-11-14

Febo Del Zozzo sjell një elegji për humbjen në Teatrin e Metropolit

Hekuba vepra e Febo Del Zozzo do të vijë më 16 nëntor premierë në skenën e Teatrit të Metropolit nën regjinë e vetë autorit. Në role kryesore do të interpretojnë aktorët Klea Konomi, Edvin Mustafa, Merita Dabulla, Ermir Jonka, Kristjan Koroveshi, Roerd Toçe, Rexhina Mollaymeri dhe Ve

Kalendari