Kultura

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 19 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rrëfehet këngëtarja 71-vjeçare turke: Ja sekreti im i bukurisë
  • 2017-11-19

Rrëfehet këngëtarja 71-vjeçare turke: Ja sekreti im i bukurisë

Ajda Pekkan, një emër shumë i njohur në showbizin turk është sot 71 vjeç, por mezi tregon edhe gjysmën e viteve që ka mbi shpinë. E bërë e njohur fillimisht në vitet 70, falë roleve në disa filma dhe seriale vendase për t’u marrë me pas me muzikë, Ajda Pekkhan duket të

Rikthehet pas 6 vitesh në Këngën Magjike aktorja bukuroshe me zërin magjik
  • 2017-11-19

Rikthehet pas 6 vitesh në Këngën Magjike aktorja bukuroshe me zërin magjik

Ajo është e zonja edhe si këngëtare dhe si aktore, edhe pse këngët kanë qenë më të pakta sesa rolet. Megjithatë kënga e saj e parë në Këngën Magjike, në vitin 2011, “Jo s’e di”, ende mbahet mend nga publiku. Laura Nezha me zërin e fuqishëm dhe interpr

Gruaja që fshihet pas romanit I huaji
  • 2017-11-19

Gruaja që fshihet pas romanit I huaji

Bri filxhanit të çajit, në Café de Flore, në tavolinën ku Albert Kamy rrinte mbrëmjeve me miq, Simon vendosi me ngadalë një letër. E vështroi në sy, duke i shtrënguar ngadalë dorën dhe mori trikon në karrigen e tij dhe iku. Parisi ishte plotë erë atë mbrëmje, kur Kamy futi dorën

Kalendari