Kultura

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 22 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kastro Zizo sjell një foto me Zaiminën të 11 viteve më parë
  • 2017-11-22

Kastro Zizo sjell një foto me Zaiminën të 11 viteve më parë

Vitet kalojnë shpejt dhe si të gjithë njerëzit edhe personazhet e njohur të showbizi-it ndryshojnë dhe përmirësohen. Gjithsesi sado të ndryshojnë për mirë, ajo freskia e rinisë nuk kthehet më. Kasto Zizo sot na ka bërë të mendojmë sa shpejt kalojnë vitet. Ai ka publikuar

No Pic available
  • 2017-11-22

Ironia therëse e Sidrit Bejlerit: Çapaçulët nxitojnë të shkojnë në dasmat vip, por nuk i erdhën kompozitorit Lalo

TIRANE-Këngëtari i njohur Sidrit Bejleri ka reaguar ditën e djeshme pas ndarjes nga jeta të Mjeshtrit të Madh, Aleksandër Lalo. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai kritikon ata artistë që nuk kanë marrë pjesë në homazhet për kompozitorin Lalo. Duke iu drejtuar a

No Pic available
  • 2017-11-22

Kremtohet 70 vjet gjuhë ruse në Shqipëri

Në historinë e kulturës shqiptare gjuha e kultura ruse do të kishte shumë ndikim, sidomos në ardhjen në shqip të një sërë shkrimtarësh të rëndësishëm të këtij vëndi.  Dega e Gjuhës Ruse në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja të Universitetit të Tiranës, në bashkëpunim me Bibli

No Pic available
  • 2017-11-22

Kur Musolini dashurohej me Ida Daslerin

Bruno Vespa Ida Dasler nisi të frekuentonte rrethet e larta dhe shumë shpejt u ndesh me drejtorin e ri të Avanti-t!. Për Musolinin qe e pamundur të mos provonte të joshte cilëndo grua që takonte dhe malësorja e butë me theksin francez ra në krahët e tij. Ai u dashurua tërbimshëm pas sa

Kalendari