Kultura

Gjithsej 5 lajme të mbledhura për datën 14 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Arjola Shehu dhe Ardit Gjebrea janë kushërinj
  • 2017-12-14

Arjola Shehu dhe Ardit Gjebrea janë kushërinj

Kur Ardit Gjebrea prezantoi bashkëprezantueset e tij të Këngës Magjike, në rubrikën Ka një mesazh për ty, në E diela shqiptare, për dy moderatoret e reja të Tv Klan, Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla u sajua një lojë. Dy nënat e tyre ishin të ftuara për tu vendosur kushteve vaj

Gjet Ndoj sjell një histori të arkivave shqiptare
  • 2017-12-14

Gjet Ndoj sjell një histori të arkivave shqiptare

Punimi Arkivat Shqiptare i autorit Gjet Ndoj, për mua, vjen në dritë jo rastësisht. Pozita e autorit si Drejtor i Përgjithshëm i Arkivave të Shqipërisë është një kondicion shumë i favorshëm, është një privilegj i një indicieje, por nuk bën ushqimin themelor që ka sjellë krijimin

No Pic available
  • 2017-12-14

Rudina Magjistari, e bukur në emision, por harron diçka që bën përshtypje

Rudina Magjistari është prezantuesja e njohur shqiptare e cila drejton prej vitesh emisionin qe mban emrin e saj në Tv Klan. Cdo pasdite ajo shfaqet e bukur dhe shumë e përgatitur për emisionin e saj, por duket se këtë herë ka harruar dicka. Rudina këtë herë është shfaqu

Onufri me artistë të lindur në vitet 70-80
  • 2017-12-14

Onufri me artistë të lindur në vitet 70-80

Edicioni I 23-të I Ekspozitës Ndërkombëtare Onufri, do të hapet më 20 dhjetor në Galerinë Kombëtare të Arteve. Kuruar nga Gaetano Centrone, ekspozita titullohet AU FIL DU TEMPS – Kujtesë kolektive, kujtime personale. Ekspozita ofron një itinerar ekspozues që zhvillohet në dhomat

Gentian Kurti: Të ndalohet prodhimi i filmave për komunizmin
  • 2017-12-14

Gentian Kurti: Të ndalohet prodhimi i filmave për komunizmin

Ajo është një vajzë e vogël që vrapon përtej ekranit të kompjuterit, duke sjellë në kujtesën e burrit që e sheh këtë vidio çdo çast kujtimet e një kohë të bukur në jetën e tij. Ndërsa ai një djalosh ende adoleshent që endet rrugëve të qytetit me kitarën në dorë, i ndjeku

Kalendari