Kultura

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 23 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shkololli: Arti shqiptar, hov në skenën ndërkombëtare
  • 2018-01-23

Shkololli: Arti shqiptar, hov në skenën ndërkombëtare

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e shoqëruar nga zv/ministrja Valbona Shujaku ka prezantuar drejtorin e ri të Galerisë së Arteve Ernez Shkololli. Sot fillojmë një etapë të një bashkëpunimi të ri, duke  prezantuar drejtorin e ri të GKA-së, zotin Erzen Shkololli, i cili njihet në ha

Një ekspozitë me gramafonë
  • 2018-01-23

Një ekspozitë me gramafonë

Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave në bashkëpunim me Muzeun Historik Kombëtar zhvilluan sot në kuadër të VMGJKS ekspozitën Magjia e Gramafonit. Të pranishëm në këtë ekspozitë ishin Drejtori i Përgjithshëm i Arkivave Dr. Ardit Bido dhe Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar Dr. Dorian

Një rrëfim ndryshe i Dhimitër Anagnostit
  • 2018-01-23

Një rrëfim ndryshe i Dhimitër Anagnostit

Vetem tre vite më parë kineasti i mirenjohur, Dhimitër Anagnosti, theu heshtjen me romanin “Koburja nga Evropa”. Sot feston ditëlindjen e 82-të. Gëzuar ditëlindjen z. Anagnosti, jetë të gjatë, ju urojmë vazhdimësi në rrëfimet tuaja përmes filmit dhe librit. Për të gjith

Kalendari