Kultura

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 14 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kumbaro: TK nuk mbyllet, Turbina është ambient shtesë
  • 2018-02-14

Kumbaro: TK nuk mbyllet, Turbina është ambient shtesë

Mirela Kumbaro dha një lajm të mirë për artistët e Teatrit Kombëtar, me një pjesë të të cilëve u përball në emisionin Top Show, në Top Channel. Ajo tha se ambientet te Turbina nuk janë zëvendësuese të godinës aktuale të Teatrit Kombëtar, por ambiente shtesë, në dispozicion të

Kumbaro takon artistët, zbuten tonet; kërkohet projekt për teatrin
  • 2018-02-14

Kumbaro takon artistët, zbuten tonet; kërkohet projekt për teatrin

Kanë qenë artistët ata që shkuan ne ministrinë e kulturës e jo ministrja Kumbaro në teatër. Takimi i shumëpritur u zhvillua vetëm pak orë më parë në Ministrinë e Kulturës. Takimi ishte parashikuar për orën 16:00 në Teater. Ishin aktorët Artan Imami, Bujar Asqeriu, Laert Vasili, A

MK, marrëveshje për resturimin e 5 xhamive të rëndësishme
  • 2018-02-14

MK, marrëveshje për resturimin e 5 xhamive të rëndësishme

Gjithsej 5 Monumente kulture të besimit islam do t’i nënshtrohen shumë shpejt ndërhyrjeve restauruese. Marrëveshja e bashkëpunimi u nënshkrua ditën e djeshme ndërmjet Ministrisë së Kulturës dhe Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, nga Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro dh

Kalendari