Kultura

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 22 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ndërron jetë aktori i mirënjohur durrsak
  • 2018-02-22

Ndërron jetë aktori i mirënjohur durrsak

Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare, aktori i teatrit të Durrësit, Milto Profi. Homazhet në nderim të artistit, që realizoi dhjetëra role në skenën e teatrit Aleksandër Moisiu do të zhvillohen të enjten në ora 10.00 paradite në hollin e këtij teatri. Milto Profi është një nga

Aktorët dhe fotot nudo te Makbeth!
  • 2018-02-22

Aktorët dhe fotot nudo te Makbeth!

Produksioni teatror « Makbeth » ngjitet në skenë në vitin 1976 nga Royal Shakespeare Company me regjisor Trevor Nunn dhe ka hyrë në historinë e teatrit si një nga shfaqjet më të mahnitshme. Ishte loja e McKellen i cili solli një performancë të pakrahasueshme të vrasësit dhe ambiciozi

Në kthinat e kujtesës së Arta Markut
  • 2018-02-22

Në kthinat e kujtesës së Arta Markut

Amantia Kapo Verën e kaluar, kisha marrë librin Kthinat e kujtesës të Arta Marut, si bashkëshoqërues të një rrugëtimi të gjatë veror nëpër Peloponez duke menduar ta lexoja në intervalin e dy kapitujve të një tjetër libri Kapedan Mihali të shkrimtarit të mirënjohur Nikos Kazantzak

Kalendari