Kultura

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 21 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rikthehet Letërsia dhe qyteti, provokon letërsinë mashkullore
  • 2018-03-21

Rikthehet Letërsia dhe qyteti, provokon letërsinë mashkullore

Letërsia dhe qyteti, aktiviteti që arriti ta bënte Tiranën të fliste për letërsinë një vit më parë, do të rikthehet sërish këtë javë. Të enjten më 22 mars ora 18.30 në Bar Domus do të mbahet takimi i parë i një cikli takimesh kushtuar shkrimtareve femra. E ftuara e parë e dy g

Kumbaro: Boom vizitorësh në monumentet e kulturës
  • 2018-03-21

Kumbaro: Boom vizitorësh në monumentet e kulturës

Një fillim të mbarë dhe premtues për një numër të lartë turistësh e ka cilësuar ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro fillimin e 2018-ës. Kumbaro, e cila ka publikuar në Facebook-un e saj këtë video, shkruan: Dita e mbarë duket që në mëngjes. Shumë premtues 2018 për turizmin kult

Angelin Preljocaj vjen në Tiranë me bashkëshorten
  • 2018-03-21

Angelin Preljocaj vjen në Tiranë me bashkëshorten

Polina, të vallëzosh jetën, quhet filmi i cili do të rikthejë sërish në Tiranë artistin e njohur Angelin Preljocaj. Lajmi është konfirmuar nga ambasada franceze në Tiranë. Filmi do të shfaqet më 23 mars, ora 17.00 në Kinema Millenium. Ajo çfarë e bën interesant këtë film është

Kalendari