Kultura

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-04-21

Në Paris 12 vjet më parë me Ornela Vorpsin

Luan Rama Të përshkosh me biçikletë mes për mes Parisin në kohë të bukur është e këndëshme, por jo në kohë me erë dhe kur piklon. Duhet të kaloj buzë Senës, të lë anash Musée dOrsay dhe Louvre, të zbres bregun krah Conciergèrie apo ish burgut të kohës së Revolucionit Franc

Gjurmë Shqiptare; Të pathënat e luftës së Trojës, roli i Ilirëve
  • 2018-04-21

Gjurmë Shqiptare; Të pathënat e luftës së Trojës, roli i Ilirëve

Cilat janë të pathënat e luftës së Trojës? Çfarë fshihet në Iliadë dhe përse të vërtetat e saj janë mbuluar? Si janë ndryshuar të vërtetat e Homerit? Cili është roli i Paionëve, Perrebejeve, e mbi të gjitha i Dardanëve? Përse Homeri e quan Akilin të mallkuar? Ushtritë pjesë

No Pic available
  • 2018-04-21

Eleganca në foto e mbretëreshës Geraldinë

#td_uid_1_5adb9c3915a4d .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/30185353_10216015487410198_731697760_n-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Kalendari