Kultura

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 25 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kumbaro, takim me homologun e saj në Mal të Zi
  • 2018-04-25

Kumbaro, takim me homologun e saj në Mal të Zi

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ndodhet për një vizitë zyrtare në Cetinjë, Mali i Zi, ku u takua me homolgun e saj, Ministrin e Kulturës, Aleksandar Bogdanovi. “Të bashkojmë forcat artistike si dhe te bashkojmë skenat tona, sepse historitë tona të përbashkëta duhen treguar- u

No Pic available
  • 2018-04-25

Të shkojmë në teatër apo te teatri?

Lulzim Hoxha Debati i fundit mbi godinën e re të Teatrit Kombëtar ka risjellë në ligjërimin publik shqetësimin për rolin që duhet të ketë teatri në qytet. Por meqenëse zbehja e funksionit politik të teatrit në shoqërinë moderne është një çështje që i përket epokës sonë m

No Pic available
  • 2018-04-25

Ornela Vorpsi boton romanin e ri në Francë

Ornela Vorpsi sapo ka nxjerrë në Francë romanin e saj më të ri me titull Vera e Olta, botuar nga shtëpia e njohur botuese Gallimard. Subjekti I këtij romani na çon në Shqipërinë e fund viteve 70-të ku një vajzë e re Olta do të tronditet nga zhdukja e papritur dhe e pashpjegueshme e b

Kalendari