Kultura

Gjithsej 2 lajme të mbledhura për datën 11 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin
  • 2018-07-11

Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vllahudin, ku kundërshtohet juridikisht projektligji i miratuar të enjten e kaluar në parlament për çështjen e teatrit. Sipas artistëve ky ligj shkel parimi

No Pic available
  • 2018-07-11

Skëndërbeu i Plasarit nominohet për çmimin e Akademisë së Shkencave

Skëndërbeu, një histori politike, një nga veprat më të mira të shkruara për figurën tonë historike nga Aurel Plasari është nominuar për çmimin e madh që Akademia e Shkencave ndan me rastin e 550-vjetorit të Gjergj Kastriot Skëndërbeut. Bashkë me këtë vepër janë nominuar e dis

Kalendari