Kultura

Gjithsej 3 lajme të mbledhura për datën 11 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-10-11

Foto të panjohura të Fatos Arapit

#td_uid_1_5bbfb142de110 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/10/43614992_2009033105801930_1743321556089569280_n-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

No Pic available
  • 2018-10-11

Kur Marubi ngjyente fotografitë bardhezi

Padyshim është një lloj befasie të shohësh fotografitë e Marubit, me ngjyra, ndërkohë që shumë prej tyre i ke parë në bardh e zi. Në fakt një numr i vogël pllakash fotografike «daguerreotype» kanë mbetur nga trashëgimia e Marubit dhe që nuk janë gjë tjetër veç fotografi të

No Pic available
  • 2018-10-11

Krijimtaria 50-vjeçare e Fatos Arapit në Fondet e Bibliotekës Kombëtare

Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, çeli më datë 11 tetor ekspozitën Homazh Fatos Arapit (1930-2018). Krijimtaria e botuar e Fatos Arapit zë fill në vitin 1962 me botimin e vëllimit të parë

Kalendari