Kultura

Gjithsej 2 lajme të mbledhura për datën 19 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Violinisti i njohur shqiptar, Jonian Ilias Kadesha koncert sot në Tiranë
  • 2018-10-19

Violinisti i njohur shqiptar, Jonian Ilias Kadesha koncert sot në Tiranë

Violinisti i njohur shqiptar, Jonian Ilias Kadesha do të performojë sot në mbrëmje në Tiranë, për publikun kryeqytetas. Në sallën koncertale të Katedrales Orthodokse, Orkestra Simfonike e Radio Televizionit Shqiptar do të hapë sezonin e ri artistik, me pjesëmarrjes speciale të violini

No Pic available
  • 2018-10-19

Tenori Saimir Pirgu flet për rrugëtimin e tij operistik

Tenori shqiptar Saimir Pirgu ka bërë emër me interpretimet e tij në operat kryesore të botës. Ai thotë se për të është e rëndësishme të ruajë nivelin artistik, si dhe ta pasurojë repertorin e krijuar në vite. Saimir Pirgu ishte këto ditë në studiot e Zërit të Amerikës në Uash

Kalendari