Kultura

Gjithsej 2 lajme të mbledhura për datën 08 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-11-08

Rikthehet Zhizel në kujtim të mjeshtrit Agron Aliaj

Zhizel një nga baletet më të bukura të historisë së operas do të rikthehet për publikun si një homazh në kujtim të mjeshtrit të madh Agron Aliaj . Baleti Zhizel u vendos për herë të pare në skenën shqiptare, në dhjetor të vitit 1988 nga koreografi, Aliaj.  Rikthehet në vitin 201

No Pic available
  • 2018-11-08

Një vrasje në kryeministri, historia e një komploti në librin më të ri të Diana Çulit

Një kryeministre, një detektive dhe shumë mistere. Kjo është historia e romanit më të ri nga shkrimtarja Diana Çuli. Pas romanit Hoteli i drunjtë shkrimtarja vjen sërish me një roman thriller por kësaj here ngjarjet zhvillohen në hapësira më të mëdha e me komplote ndërkombëtare, k

Kalendari