Ndërkombëtare

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 20 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-02-20

Veseli vizitë zyrtare në Shqipëri, takohet me krerët e shtetit dhe politikës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nis sot një vizitë dyditore në Shqipëri. Siç njoftohet nga zyra për media e Kuvendit të Kosovës, gjatë vizitës kryeparlamentari Veseli do të pritet në takime të veçanta nga udhëheqësit më të lartë të institucioneve shtetërore,

No Pic available
  • 2017-02-20

Partia Demokratike e Matteo Renzit drejt shkrirjes?

Ish-kryeministri italian Matteo Renzi rikthehet në qëndër të debateve politike, por kësaj here brenda partisë së tij. Një ditë më parë u mbajt në Romë Asambleja e Kryesisë së Partisë Demokratike dhe Sekretari i saj i Përgjithshëm Matteo Renzi ka formalizur dorëheqjen e tij. Por pa

No Pic available
  • 2017-02-20

Tërmet në Italinë Qëndrore, frikë e panik tek banorët

Italia Qëndrore vazhdon të tronditet nga lëkundjet e tërmetit. Në orën 04:13 minuta të mëngjesit të sotëm një lëkundje sizmike e shkallës 4 Richter është regjistruar në pjesën verilindore të komunës së Aquilas duke u ndjerë në të gjithë rajonin Marche. Instituti Kombëta

No Pic available
  • 2017-02-20

Netanjahu hodhi poshtë ofertën amerikane për paqe në rajon

Një gazetë izraelite raporton se kryeministri Benjamin Netanjahu vitin e kaluar e ka hedhur poshtë një inicitivë për paqe të ndërmjetësuar nga atëkohë Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry. Associated Press shkruan se gazeta Haaretz raporton se Netanjahu ka marrë pjesë në një samit

No Pic available
  • 2017-02-20

Merr hov ofensiva për rikthimin e Mosulit

Forcat irakiane thanë se kanë rimarrë 15 fshatra në perëndim të Mosulit, të cilat kanë qenë nën kontrollin e grupit militant Shteti Islamik. Ofensiva për të çliruar qytetin me rëndësi strategjike, mbështetet me sulme ajrore nga forcat e Shteteve të Bashkuara. Faza e re e operacionit

Spanja në protestë: Të futen më shumë emigrantë në Europë!
  • 2017-02-20

Spanja në protestë: Të futen më shumë emigrantë në Europë!

Spanja proteston pro emigrantëve. Rreth 500 mijë njerëz dolën  në rrugët e Barcelonës, ku i kërkuan qeverisë të lejojë hyrjen e më shumë emigrantëve në Europë. Organizata civile që organizoi këtë protestë propozon që qytetarët, organizatat dhe institucionet, të punojnë s

No Pic available
  • 2017-02-20

Renzi dërgon PD në zgjedhje, jep dorëheqjen si kryetar partie

Mateo Renzi ka dhënë dorëheqjen si kryetar i Partisë Demokratike, në përpjekje për të siguruar një rikonfirmim si lider i kësaj force politike, përmes një proçesi zgjedhor që do të mbahet së shpejti. Ish-kryeministri e bëri zyrtar vendimin ditën e dielë, teksa ekspertët e kanë c

Kalendari