Ndërkombëtare

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 12 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-12-12

Kaos në Strasburg pas sulmit me armë, eurodeputetët ngujohen në PE

Një sulm me armë në sheshin qendror të Krishtlindjeve, Palce Kleber në Strasburg ka përfunduar me një viktimë dhe 6 të plagosur. Qindra forca policie kanë rrethuar zonën e krimit, tramvajet janë ndalur dhe lokalet pranë sheshit janë mbyllur me njerëzit brenda, pasi autori i sulmit end

Sulm me armë në Strasburg, 4 të vrarë dhe 6 të plagosur (VIDEO)
  • 2018-12-12

Sulm me armë në Strasburg, 4 të vrarë dhe 6 të plagosur (VIDEO)

Të paktën 4 persona është vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur në një seri të shtënash me armë në qytetin lindor francez të Strasburgut. BBC raporton se qindra forca policie kanë rrethuar zonën dhe tramvajet janë ndalur. Incidenti thuhet të ketë ndodhur afër një tregu Krishtlindj

Sulm me armë në një katedrale në Brazil, 5 të vdekur (FOTO)
  • 2018-12-12

Sulm me armë në një katedrale në Brazil, 5 të vdekur (FOTO)

Një person i armatosur ka hyrë në një katedrale katolike në Kampinas, afër qytetit më famshëm të Brazilit, Sao Paulo, duke lënë pesë persona të vdekur, ka thënë policia. Në kohën kur ka hyrë sulmuesi në kishë ka qenë duke u mbajtur një meshë. Policia ushtarake ka konfirmuar p

Salvini në Izrael: Hezbollahu, terrorist! Reagon Ministria e Mbrojtjes!
  • 2018-12-12

Salvini në Izrael: Hezbollahu, terrorist! Reagon Ministria e Mbrojtjes!

Kush kërkon paqe, mbështet të drejtën e ekzistencës dhe të sigurisë së Izraelit. Isha në kufirin e pjesës veriore te Libanit, ku terroristët islamikë të Hezbollahut, hapin tunele nëntokësore dhe armatosen me raketa për të sulmuar sistemin dhe demokracinë e këtij rajoni. Kështu ka

Vladimir Putin, agjent sekret i STASI-t!
  • 2018-12-12

Vladimir Putin, agjent sekret i STASI-t!

Media gjermane Bild shkruan se në arkivat e STASI (Shërbimi i Sigurisë Shtetërore) është gjetur një kartë identiteti e policisë sekrete të Gjermanisë Lindore, e cila thuhet se i përket presidentit rus Vladimir Putin. Ai thuhet se ishte agjent i KGB-së në Dresden në vitet 1985-1990. B

No Pic available
  • 2018-12-12

3 të vrarë nga sulmi në Strasburg, Franca shpall shkallën e lartë të rrezikut

Një person i armatosur vrau të paktën tre persona në tregun e Krishtlindjeve në Strasburg. Këtë e konfirmoi ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner në orët e para të mëngjesit të sotëm. Pas një shkëmbimi zjarri me policinë ai ndodhet në arrati. 29-vjeçari ishte në foku

No Pic available
  • 2018-12-12

Revista Time shpall gazetarët si Personazhet e Vitit

Revista Time ka shpallur të martën gazetarët si Personazhet e Vitit. Në këtë listë është përfshirë gazetari i vrarë, Jamal Khashoggi dhe dy gazetarë të Reuters, të burgosur nga Qeveria e Mianmarit. Në shkrimin e publikuar nga revista, të titulluar Gardianët dhe Lufta për të Vër

Kalendari