Politika

Gjithsej 105 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Moti, Basha akuzon Ramën: Qeveria të shpallë emergjencën
  • 2017-01-11

Moti, Basha akuzon Ramën: Qeveria të shpallë emergjencën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte sot në Kukës për të parë nga afër gjendjen e krijuar prej dëborës e ngricave. Basha u shpreh se ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me qytetarët, me drejtuesit e bashkive dhe këshilltarët bashkiakë, si dhe me degët e Partisë Demokr

No Pic available
  • 2017-01-11

Korça zgjohet me borë e ngrica, i bllokuar aksi Ersekë Leskovik

Në Qarkun e Korçës kanë filluar rreshje të dendura dëbore, temperaturat janë të ulëta dhe ka prezencë të akullit. Të gjitha akset rrugore janë të kalueshme me zinxhirë, përveç aksit Ersekë – Leskovik, i cili aktualisht rezulton i bllokuar nga debora. Akset e kalueshme me zinx

No Pic available
  • 2017-01-11

Kalimi në Gjirokastër vetëm me zinxhirë, trashësia e borës deri në 20 cm

Reshjet e borës që kanë rënë përgjatë natës në qarkun e Gjirokastrës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim, por jo bllokim. Në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashëshia e borës varion nga 15- 20 cm. Vendet më problematike paraqiten

No Pic available
  • 2017-01-11

Rinis bora, rruga nga Dukati në Palasë e pakalueshme nga akulli

Reshjet e borës që kanë rinisur sërish në zonën e Llogarasë mëngjesin e sotëm kanë bërë që rruga të jetë e pakalueshme nga zona e Dukatit në Palasë. Edhe pse borëpastrueset janë në krye të detyrës dhe po punojnë për pastrimin e rrugës, temperaturat e ulëta kanë krijuar ngr

No Pic available
  • 2017-01-11

Bojaxhi: Kullat e Veliajt do ta shkatërrojnë përfundimisht Tiranën. Nano: Do kthehem në Skrapar

Në Zululand ishte i ftuar Gjergj Bojaxhiu, me të cilin Nano bisedoi lidhur me Tiranën. Bojaxhiu foli për një model Veliaj që tanimë është krijuar, e që sipas tij, konsiston në propagandën me të cilën ai fsheh të tjera gjëra që nuk duken. Prapa strategjisë së kullave në Tiranë q

No Pic available
  • 2017-01-11

Floriana Garo, kandidate për deputete e PD-së?

Ajo njihet si vajza e motit dhe si një nga figurat më të bukura të ekranit shqiptar por mesa duket karrierën e saj do e çojë në një tjetër stad, në atë të politikës. Është fjala për Floriana Garon, moderatoren e Jo vetëm modë e përfolur gjithashtu për ndarjen nga biznesmeni Tedi

No Pic available
  • 2017-01-11

PS-LSI përplasen për listat e hapura. Bylykbashi: Maxhoranca heq këmbën zvarrë

PS-LSI dy aleatët e koalicionit qeverisës nuk kanë të njëjtin qëndrim për listat e hapura. Sot deputeti Taulant Balla tha se është kundër çdo ndërhyrje në sistemin zgjedhor, ndërsa kreu i grupit parlamentar Petrit Vasili tha se kjo është një çështje e shtruar që në vitin 2008 ng

Kalendari