Politika

Gjithsej 47 lajme të mbledhura për datën 23 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-01-23

Greqi, ushtarët me origjinë shqiptare që bënë shqiponjën rrezikojnë dënimin

Simboli i shqiponjës, i bërë nga disa ushtarë ka indinjuar grekët. Bëhet fjalë për një foto, ku ushtarët bëjnë shenjën e shqiponjës me duar. Mediat greke shkruajnë se ata mbështesin idenë e Shqipërisë së Madhe. Në artikullin e tyre shkruhet se shumë shqiptarë bëjnë shërbim

Rama: Skeptik për votimin elektronik; opozita pa drejtues
  • 2017-01-23

Rama: Skeptik për votimin elektronik; opozita pa drejtues

Në komunikimin e kësaj jave, kryeministri Edi Rama ka folur për votimin elektronik. Rama sqaroi se pse PS e kundërshton dhe është skeptike për votimin elektronik dhe identifikimin biometrik. Por nga ana tjetër, ai tha se nëse ekspertët e OSBE japin opinion pozitiv për votimin elektronik

Basha: Rama të mbajë premtimet, pastaj të merret me opozitën
  • 2017-01-23

Basha: Rama të mbajë premtimet, pastaj të merret me opozitën

Pas komunikimit javor të kryeministrit Edi Rama ku hodhi akuza në drejtim të opozitës, ka reaguar edhe kreu i PD-së Lulzim Basha. Në një postim në Facebook, ai shkruan se Rama nuk ka mbajtur premtimet e tij dhe nuk ka përse merret me programin e opozitës. Pasi e qau programin e vet me 300

ILDKPKI nis hetimin për pasurinë e kreut të AMA, Gentian Sala
  • 2017-01-23

ILDKPKI nis hetimin për pasurinë e kreut të AMA, Gentian Sala

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Pasurisë  (ILDKPKI) fillon kontrollin e plotë dhe hetimin administrativ për deklaratat e interesave private të Kryetarit të Autoritetit të Medias Audiovizive, Z. Gentian Sala. Dokumentet e publikuara dhe në Ora News tregojnë një pasurim të beft

No Pic available
  • 2017-01-23

2000 lekë policit të rrugores për skadim patente, arrestohet

Një 44-vjeçar nga Fieri ështrë arrestuar nga policia e Mallakastrës, pasi i ka ofruar ryshfet punonjësit të policisë rrugore me qëllim shmangien e masës administrative. Sipas bluve, Tomorr Hoxha ka qenë duke udhëtuar me automjetin me targa AA 872 MX, kur është ndaluar nga shërbimet e

No Pic available
  • 2017-01-23

Terrorizmi, në pranga bashkëpunëtori i shqiptarit të arrestuar në Vjenë

Policia gjermane thotë se ka arrestuar një 21 vjeçar, i dyshuar si bashkëpunëtor i 17-vjeçarit nga Tirana Lorenz K, i cili u arrestua të premten në Vjenë nën akuzën e lidhjeve me ISIS. Ndalimi i 21 vjeçarit, identiteti dhe kombësia e të cilit nuk bëhet me dije, u bë gjatë një

No Pic available
  • 2017-01-23

Punonjësi i rafinerisë së naftës kërcënon se do hidhet nga oxhaku

Dhjetra punëtorë të uzinës së përpunimit të naftës në Fier dolën dhe sot në protestë  për mosmarrjen e pagave të prapambetura.  Një prej punëtorë i identifikuar si Agim Myrdini është ngjitur në majë të oxhakut të uzinës 40 metra të lartë dhe kërcënon të hidhet.

Kalendari