Politika

Gjithsej 95 lajme të mbledhura për datën 17 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-02-17

Moikom Zeqo: Veliera një nga skandalet më të mëdha

Në 25 vjet, në Durrës është bërë një krim në arkeologji. Kështu shprehet arkeologu i njohur Moikom Zeqo, i cili pohon se gjithçka po ndodh përpara institucioneve, që mjerisht po lejojnë që skandalet të vijojnë. Në intervistën e tij, arkeologu Moikom Zeqo, një nga zërat që kund

No Pic available
  • 2017-02-17

Skandali shqiptar: Titulli diplomatik i OKB në këmbim të 7 mijë eurove

Emisioni investigativ italian “Strisca la notizia” në puntatën e transmetuar në mbrëmjen e datës 16 shkurt, ka zbuluar me anë të gazetarëve të saj e telekamerave të fshehta skandalin në Shqipëri,”Titull diplomatik i OKB në shkëmbim të 7 mijë euro”. Protagonist

No Pic available
  • 2017-02-17

Vajza e Azem Hajdarit: Sdo i thoja jo propozimit për deputete e PD në Tropojë

Vajza e Azem Hajdarit deklaron se nuk do ti thoshte jo një propozimi për të qenë deputete e PD në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, Rudina Hajdari tha: “Tropoja është vendlindja ime dhe nëse më

No Pic available
  • 2017-02-17

Me dokumente të falsifikuara bëhet pronar toke në Jalë e Vuno me vlerë 1.7 mln euro

Policia e Vlorës ka sekuestruar një sipërfaqe toke prej 17.000 m2 toke me vlerë 1.7 milion euro, në fshatin Vuno dhe Jalë, Bashkia Himarë. Toka ishte përvetësuar nga Murat Hysenaj  nëpërmjet falsifikimit të dokumentave.  56 vjeçari banues në Vlorë, ishte shpallur në kërkim

No Pic available
  • 2017-02-17

Sekuestrimi i tokës në Jalë, Manjani: Bishti është më i rëndë se Sqepari!

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar lidhur me sekuestrimin e një sipërfaqeje toke prej 17 mijë metra katrorë në Vuno dhe Jalë, Bashkia Himarë me vlerë 1.7 milionë euro dhe që ishin përfituar përmes dokumenteve të falsifikuara “Policia zbatoi sot në mëngjes një urdh

No Pic available
  • 2017-02-17

KE reagon për ONM: Ndërkombëtarët kanë kryer detyrat sipas Kushtetutës

Pas shqetësimit të Ministres së Integrimit, Klajda Gjosha dhe ministrit të drejtësisë, Petrit Vasili, në lidhje me ngritjen e bordit të ONM, Komisioni Europian po përgatit një përgjigje zyrtare në lidhje me këtë çështje. Sipas reagimit në faqen zyrtare të delegacionit të Bashkimit

Prokuroria i bllokon Strasburgut provat e 21 Janarit. Familjarët: Llalla kërkon të mbyllë çështjen
  • 2017-02-17

Prokuroria i bllokon Strasburgut provat e 21 Janarit. Familjarët: Llalla kërkon të mbyllë çështjen

Prokuroria bllokon për të dytën herë dërgimin para drejtësisë të autorëve të vërtetë të ngjarjes së 21 Janarit, ku u vranë 4 persona. Ashtu siç çështja u zvarrit për vite e vite me radhë, tani autoritetet shqiptare nuk pranojnë rolin e ndërkombëtarëve. Pak javë më parë

Kalendari