Politika

Gjithsej 81 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-03-20

Sot dekretohen katër Ministrat e rinj

Presidenti Bujar Nishani pritet të dekretojë sot katër Ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues në periudhën e diktaturës komuniste, Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, Min

No Pic available
  • 2017-03-20

Alitalia në grevë, mes 40% të fluturimeve të anuluara dhe dy me Shqipërinë

Shoqëria e flutrimeve Alitalia informon se për shkak të grevës së punonjësve të kontrollit, sot rreth 40 % e fluturimeve kombëtare e ndërkombëtare me këtë kompani, janë anulluar. Greva 24 orëshe përfshin anullimin e rreth 220 fluturimeve mes të cilave dhe dy fluturimet me numër AZ 5

No Pic available
  • 2017-03-20

Borchardt, policisë: Vazhdoni luftën antikanabis. Jini të paanshëm për zgjedhje

Nisi sot proçesi i trajnimit të punonjësve të policisë së shtetit mbi detyrat dhe rolin që do të kenë gjatë proçesit zgjedhor në qershor. I pranishëm në aktivitet, Ambasadori i OSBE shprehu bindjen se policia do të jetë e paanshme në këtë proçes të rëndësishëm zgjedhor dhe do

No Pic available
  • 2017-03-20

Dekretohen katër Ministrat e rinj

Presidenti Bujar Nishani dekreton katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues në periudhën e diktaturës komuniste, Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, Ministrin e Pushtetit

No Pic available
  • 2017-03-20

LSI, partia e milionave

Në një postim të vetin në rrjetet sociale, studiuesi i partive politike, Afrim Krasniqi na jep një panoramë të të ardhurave legale, të deklaruara të partive politike. Partia më me shumë të ardhura gjatë 2016 është LSI, dhe jo dy partitë e mëdha, PS e PD. Të ardhurat e LSI janë rr

No Pic available
  • 2017-03-20

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta Xhaçkën si ministre të Mirëqenies Sociale dhe Eduart Shalsin si ministër të Pusht

No Pic available
  • 2017-03-20

PS ndez motorët e fushatës: Në prill fillon përzgjedhja e kandidatëve

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka mbledhur sot në mëngjes kryesinë e partisë. Në rend të ditës ka qenë përgatitja për fushatën e ardhshme zgjedhore dhe ngritja e strukturave për këtë qëllim. Në fund të muajit prill do të mblidhet kongresi elektoral i PS. Burime nga mbledh

Kalendari