Politika

Gjithsej 86 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Krim i rëndë në Vlorë: 1 i vdekur, tre të plagosur
  • 2017-04-21

Krim i rëndë në Vlorë: 1 i vdekur, tre të plagosur

Një 33 vjeçar  ka mbetur i vrarë ndërsa janë plagosur 3 persona mbrëmjen e sotme në ambientet e një lokali në lagjen Uji i Ftohtë të Vlorës Policia e Vlores  informon: Rreth orës 23:20 minuta (20 prill 2o17) një person ende i paidentifikuar ka qëlluar në drejtim të pales&n

No Pic available
  • 2017-04-21

DASH, thirrje të gjitha partive në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhje

Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Politike, Ambasador Thomas A. Shannon, u takua me

Vettingu, Basha: Rama e ktheu në pazar! Replikon kryeministri
  • 2017-04-21

Vettingu, Basha: Rama e ktheu në pazar! Replikon kryeministri

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të Ramës për shtyrjen e Vettingut pas zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat, Basha shprehet se ky qëndrim i Ramës tregoi se për të reforma në drejtësi ka qenë dhe mbetet një mjet pazaresh. Postimi i Bashës “Sot Kryeministri n

No Pic available
  • 2017-04-21

Nard Ndoka: Çadra fitoi! Ska zgjedhje më 18 qershor

Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka tha se është mazhoranca ajo që po i refuzon dialogun dhe konsensusin opozitës për çështjen e zgjedhjeve. Duke folur në Top Story, ai u shpreh i bindur se më 18 qershor nuk do të zhvillohen zgjedhje. Është hera e parë që në këto vite pluralizëm pol

No Pic available
  • 2017-04-21

Shkatërrohet banda e hajdutëve të banesave, akuzohen për 20 vjedhje

Goditet një bandë hajdutësh banesash në Durrës. Finalizimi me sukses i operacionit policor të koduar Brava ka çuar në pranga dy persona, ndërsa janë shpallur në kërkim dy të tjerë. Policia ka dokumentuar 20 raste vjedhje banesash në lagje të ndryshme të qytetit në ngarkim të katë

No Pic available
  • 2017-04-21

Viktima në Vlorë i dënuar si bashkëpunëtor në një vrasje në 2001

Ergys Gjioveshaj, 33 vjeçari i mbetur i vrarë mbrëmjen e djeshme në ambientet e një lokali në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë njihet si person me precedente penalë. Ende nuk dihen motivet e krimit ku mbetën të plagosur tre persona por po hetohet fillimisht në pistën e

No Pic available
  • 2017-04-21

Braimllari: Me një opozitë të fortë, qeveria do ishte më pak arrogante

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, deklaron se Partia Demokratike ka bërë opozitë të dobët në këto katër vjet dhe është mjaftuar vetëm me protestën e fundit më 18 shkurt, ditë që u fut në çadër. I ftuar në emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland

Kalendari