Politika

Gjithsej 78 lajme të mbledhura për datën 26 prill 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-04-26

Çfarë do të ndodhë me PD? Sali Berisha sot në Tonight Ilva Tare

Pas dështimit të negociatës së fundit të europarlamentarëve për krizën politike dhe kur PD e aleatet mbeten në pozicionin e pandryshuar për qeveri teknike dhe mos pjesëmarrje në zgjedhje është përshkallezuar edhe më shumë tensionini i situatës me qëndrimin e kreut të PD për mosb

No Pic available
  • 2017-04-26

Shkodër, arrestohet 62-vjeçari me 37 kg kanabis, 9 granata dore

Një 62-vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës pasi u kap me një sasi prej 37 kg kanabis, 194 gram farë e bimës narkotike, 9 granata dore e 3 krehëra fishekësh, si dhe asgjesohen 264 fidanë bimë narkotike cannabis sativa. Policia informon se: U bë finalizimi me sukses i operacioni

No Pic available
  • 2017-04-26

Elbasan, makina del nga rruga, humb jetën shoferi

Një drejtues automjeti ka humbur jetën pasi makina me të cilin ai ishte duke udhëtuar ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Policia informon se ngjarja ka ndodhur dje ne aksin rrugor Elbasan – Cerrik ne  fshatin Kuqan, ku shtetasi Spartak  Çala,  40 vjec banues ne El

No Pic available
  • 2017-04-26

Kapet me drogë në ambientet e burgut një 36-vjeçar

Një 36-vjeçar nga Saranda u arrestua pasi u kap në ambientet e burgut të Fierit me një sasi kanabis sativa. Policia sqaron se në pranga u vu Mario Sinanaj, 36 vjeç, pasi gjatë kuntrollit në hyrje të takimeve me personat që vuajn denimin në I.E.V.P Fier, i’u gjetën dhe sekuestruan

No Pic available
  • 2017-04-26

Lushnje, arrestohet shpërndarësi i dozave të kokainës

Një shpërndarës drogë është arrestuar nga policia e Lushnjës. Bëhet fjalë për shtetasin Klevis Kasa nga fshati  Fiershegan të cilit iu sekuestruan 29 doza kokainë dhe 217 gram lëndë narkotike Cannabis Sattiva. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi nga informacionet e marra në rr

No Pic available
  • 2017-04-26

Kamioni me 1.1 ton drogë drejt Greqisë, arrestohen doganierë dhe policë

Prokuroria për Krime të Rënda ka siguruar të dhëna të mjaftueshme hetimore, në bazë të të cilave rezulton se punonjës të Policisë dhe të doganës në Pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës kanë krijuar lehtësitë e nevojshme që një kamion me rreth 1.1 ton kanabis të kalojë në G

Kalendari