Politika

Gjithsej 73 lajme të mbledhura për datën 19 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-05-19

Rojen private e tradhëton zemra, gjendet i vdekur nga kolegu

Roja i një qendre të  kontrollit të automjete në  fshatin Vrion të Finiqit është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm. Policia e Sarandës bën me dije se  rreth orës 06:00 është konstatuar i pajetë shtetasi G.I, rreth 53 vjeç, banues në Sarandë. Viktima është gjetur i

No Pic available
  • 2017-05-19

Rama jep me qira çadrën e opozitës: Për evente, dasma e protesta!

Kryeministri Edi Rama u ka uruar qytetarëve të Tiranës hapjen e bulevardit, pas vendimit të  shpallur mbrëmjen  e së enjtes (18 maj 2017) nga kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha për mbylljen e çadrës së qëndresës ku protestuan për tre muaj me rradhë para Kryeministrisë.

No Pic available
  • 2017-05-19

Mogherini mbledh Kryeministrat e Ballkanit në Bruksel

Kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen në Bruksel më 24 maj, me diplomaten më të lartë të Bashkimit Evropian, për të diskutuar për mënyrat e kapërcimit të tensioneve në rritje dhe përparimin e synimeve të tyre për pranim në BE. Përfaqësuesja e la

Bulevardi pa çadër,  rikthehet qarkullimi normal i mjeteve
  • 2017-05-19

Bulevardi pa çadër, rikthehet qarkullimi normal i mjeteve

Çmontohet çadra e opozitës në bulevardin Dëshmorët e Kombit. Çmontimi nisi në orën 21:30 të mbrëmjen  së të enjtes (18 maj 2017), 90 ditë pasi opozita nisi protestën për situatën e kriminalitetit dhe drogës në Shqipëri. Mëngjesin e sotëm në bulevard ka nisur qarkullimi no

Italia kap gomonen me 2.2 ton marijuanë nga Shqipëria
  • 2017-05-19

Italia kap gomonen me 2.2 ton marijuanë nga Shqipëria

Policia financiare italiane ka sekuestruar natën e 17 majit një gomone me 2.2 tonë marijuanë e ardhur nga Shqipëria me vlerë tregu rreth 20 milionë euro. Sekuestrimi është bërë në bregdetin e komunës së Garganos në rajonin e Puglias, në plazhin Vico del Gargano. Autoritetet italiane

No Pic available
  • 2017-05-19

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme  të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të arritur mes kryeministrit Rama dhe kreut të PD-së Basha, zgjedhjet do

Sekuestrohen 190 kg marijuanë në dy operacione, 4 në pranga
  • 2017-05-19

Sekuestrohen 190 kg marijuanë në dy operacione, 4 në pranga

Një sasi prej 190 kg marijuanë është sekuestruar gjatë një operacioni të gjerë antidrogë nga policia e Lezhës i koduar Horizonti. Blutë kanë goditur 2 raste të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, ku kanë vënë në pranga katër persona, ndërsa një tjetër është shpallur

Kalendari