Politika

Gjithsej 82 lajme të mbledhura për datën 19 qershor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-06-19

Zgjedhjet, sot sondazhi i IV i Ora News dhe IPR Marketing

Siç është bërë traditë tashmë, sot në mbrëmje do të publikohet në Ora News sondazhi i tretë nga IPR Marketing. Çfarë ka ndryshuar në mbështetjen ndaj partive politike? A do të konfirmohet trendi i prirjes së votës së shqiptarëve? Sa për qind merr secila parti në rang komb

No Pic available
  • 2017-06-19

Grabitet kantina e verës, autorët lidhin rojen dhe marrin kasafortën

Një kantinë vere në Rrashbull të Durrësit ka rënë pre e grabitjes. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm rreth orës 04:00. Policia sqaron se: Më datë 19.06.2017,  rreth orës 04:00,në Rrashbull, në Kantinën e Verës Gjergj Kastrioti, tre persona me maska, ka

No Pic available
  • 2017-06-19

Divjakë, qëllon tre herë me thikë 60-vjeçarin, arrestohet autori

Policia e Divjakës ka arrestuar një 38-vjeçar pasi ka tentuar të vrasë me thikë një 60-vjeçar. Blutë e qytetit të Divjakës thanë se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në vendin e quajtur “Tregu i fruta perimeve” Divjakë, shtetasi Kujtim Ymeri ka tentuar të vrasë me th

No Pic available
  • 2017-06-19

Aksidentohet familja shqiptare, 4 të plagosur, 2 prej tyre fëmijë

Katër anëtarë të një familje shqiptarë janë plagosur në një aksident në Itali. Ngjarja ka nodhur pasditen e djeshme në autostradën e Villafallettos në Saluzo. Mediat italiane raportojnë se makina e drejtuar nga një shqiptar është përplasur me një tjetër makinë, ku kanë mbetur t

No Pic available
  • 2017-06-19

Mos shpërndani lekë për fushatë, kërcënohet me armë 33-vjeçarja

Një 33-vjeçare nga Dajçi i Lezhës ka denoncuar në policisë se është kërcënuar nga disa persona të armatosur. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth  orës 14:50 ku në  sallën e  Komandimit  u  mor  njoftimi se  në  fshatin Gjadër,  Njës

No Pic available
  • 2017-06-19

Mediu në Kamëz: Shteti sillet si bandë, rrit taksat

Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu zhvilloi tre takime elektorale në bashkinë e Kamzës. I shoqëruar edhe nga dy kandidatët në listën e Partisë Demokratike, Flamur Hoxha dhe Ahmet Premci, kryetari i Partisë Republikane u bëri thirrje banorëve që të votojnë nr.6 Partinë Demokra

No Pic available
  • 2017-06-19

Gramsh, regjistrohen dy incidente elektorale, kërcënohen dy persona

Policia e Gramshit ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për katër persona , tre prej të cilëve përfaqësues të një subjekti politike, të cilët dyshohet se kanë bërë presion ndaj personave të tjerë. “Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Gramsh referua

Kalendari