Politika

Gjithsej 60 lajme të mbledhura për datën 17 korrik 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Pushime në Parga? Rama, mediave greke: I bëj vetëm në Shqipëri
  • 2017-07-17

Pushime në Parga? Rama, mediave greke: I bëj vetëm në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur mediave greke të cilat sot kanë shkruar se kreu i qeverisë shqiptare është duke pushuar në Parga të Greqisë. Përmes një statusi të publikuar në faqen e vet në Facebook Rama sqaron se nuk është me pushime, ndërsa shton se pushimet i bën vet

No Pic available
  • 2017-07-17

Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes 38-vjeçari

Një 38-vjecar ka humbur jetën në banesën e tij pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, rreth 1:00 në lagjen ‘Ujë i ftohtë’ të qytetit të Vlorë. Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur nga pakujdesia pasi i n

No Pic available
  • 2017-07-17

Tragjedia në Zvërnec, ja çfarë thotë Rama për rojet bregdetare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në facebook në lidhje me vdekjen e trefishtë një ditë më parë në plazhin e Zvërnecit. Duke iu përgjigjur një komentuesi i cili pyet kryeministrin A ka roje bregdetare aty ku i beni pushimet ju? ishalla jo, dhe paç fatin e atyre te paf

No Pic available
  • 2017-07-17

Durrësi i mundësive për pushime, por edhe i problemeve të pazgjidhura!

Channel One udhëton këtë fundjavë në Durrës, në destinacionin ku ndërthuret turizmi popullor me atë elitar, sepse pushuesit e huaj kërkojnë të mësojnë misteret e Dyrrahut, qytezës port nga ku kanë kaluar kulturat e shumë popujve. Por duket se Durrësi edhe këtë vit ofron më shum

No Pic available
  • 2017-07-17

Qarkullonte me pistoletë në qytet, policia ndjek 21-vjeçarin

Një 21-vjeçar nga Kuçova është arrestuar pasi qarkullonte me armë zjarri në qytet. Në vijimi të kontrolleve të ushtruara me qëllim mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe informacioneve të siguruara në rrugë operative kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Xhuljano Kapllan

No Pic available
  • 2017-07-17

Basha i rikthehet Republikës së Re: PD, e vetmja rrugë për shqiptarët

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se Partia Demokratike është rruga e vetme për shqiptarët dhe se ai ësht

No Pic available
  • 2017-07-17

Droga në Kavajë, Gjykata vendos masat e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masat e sigurisë për të arrestuarit gjatë operacionit antidrogë në zonën e bregdetit të Kavajës 4 ditë më parë ku u gjetën 1.3 ton kanabis. Gjykata dha vendimin arrest me burg për Jani Sadikajn paraditen e së hënës. Ndërsa pri

Kalendari