Politika

Gjithsej 38 lajme të mbledhura për datën 13 gusht 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-08-13

Aksident në autostradën Lezhë-Shkodër, humb jetën punonjësi i policisë

Një punonjës policie ka humbur jetën në një aksident rrugor në në autostradën Lezhë-Shkodër mëngjesin e së dielës. Polici me iniciale L.N udhëtonte i vetëm.  Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05:00, në afërsi të kryqëzimit të Kallmetit. Grupi hetimor vazhdon hetimet për zbardh

Sekuestrohet gomonia në Shëngjin, dyshohet se do transportonte drogë
  • 2017-08-13

Sekuestrohet gomonia në Shëngjin, dyshohet se do transportonte drogë

Një gomone e cila dyshohej se do të përdorej për trafik droge është ndaluar në brigjet e Shëngjinit. Sipas informacioneve të para gomonia është pikasur nga policia kufitare në afërsi të portit rreth orës 04:00 të mëngjesit të së dielës (13 gusht 2017). Pranë saj janë gjetur rre

Nisja e reshjeve shkakton tre aksidente: dy të vdekur, 4 plagosen
  • 2017-08-13

Nisja e reshjeve shkakton tre aksidente: dy të vdekur, 4 plagosen

Nisja e reshjeve ka shkaktuar tre aksidente, me pasojë dy të vdekur dhe katër të plagosur një prej të cilëve në gjendje të rëndë. Në autostradën Lezhë – Shkodër, në afërsi të Kryqëzimit të Kallmetit mjeti tip Benz ka dalë nga rrugë e për pasojë ka humbur jetën drejtues

No Pic available
  • 2017-08-13

Aksident në Elbasan, humb jetën 11-vjeçarja

Një aksident me pasojë vdekjen e një vajze 11-vjeçare ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik Papër, në fshatin Valas mëngjesin e së dielës. “Mjeti tip ” Ford” veturë me targa AA 503 KN që drejtohej nga shtetasi A.H., 54 vjeç banues në Sarandë ka dalë nga rruga dhe si pa

Stuhija dëme në Divjakë, pemët zënë poshtë kabina plazhi e makina
  • 2017-08-13

Stuhija dëme në Divjakë, pemët zënë poshtë kabina plazhi e makina

Stuhia që ka rënë mbrëmë ka shkaktuar dëme të mëdha në Parkun Kombëtar të Divjakës. Fotot e mbërritura në redaksinë e Ora News tregojnë pemët që kanë rënë në kabinat e plazhit duke i dëmtuar. “Stuhia nisi mbrëmë rreth orës 23:00 – 24:00. Kanë ardhur vetëm puno

Fatos Nano kthehet në vendlindje
  • 2017-08-13

Fatos Nano kthehet në vendlindje

Maserati i ish Kryeministrit Nano, kishte ndaluar këtë të shtunë në Iliras, ndërsa gruaja e tij, Xhoana Nano, zbriti nga makina. Fotot e saj, ndërsa merrte sende personale nga bagazhi, i dërguan në dritare.net, banorë të zonës, shumë të rrahur nga makinat që shkojnë në Sarandë apo

No Pic available
  • 2017-08-13

Basha nuk prish pushimet për të takuar senatorët amerikanë, ia ngarkon takimin Palokës

Një delegacion prej katër senatorësh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës,  Roy Blunt, John Cornyn, Tom Cotton dhe Thom Tillis zhvilluan një takim mbi aktualitetin politik në vend me zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike. Por ndryshe nga sa pritej, senatorët nuk janë pritur në selin

Kalendari