Politika

Gjithsej 71 lajme të mbledhura për datën 13 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-13

LSI merr Komisionin e Shëndetësisë, propozon Vasilin kryetar

Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita. Kjo forcë politike ka propozuar Petrit Vasilin si kryetar të Komisionit të Shëndetësisë. Nga tetë komisione parlamentare, 5 i drejton maxhoranca dhe 3 i drejton opozita. /Oranews.

No Pic available
  • 2017-09-13

Vidhnin naftë nga firma e ndërtimit, në pranga 3 persona

Tre persona janë arrestuar nga policia pasi akuzohen për vjedhje të naftës nga eskavatori i një firme ndërtimi, që merret me ndërtimin e rruhës Tiranë-Elbasan. Në kuadër të operacionit të koduar Mulleti u arrestuan Fatos Hasa, 27 vjeç, banues në fshatin Thumanë, Roland Puleci, 26 vj

No Pic available
  • 2017-09-13

Ja si i përgjigjet Rama akuzave për blerjen e votave për Gramoz Ruçin

Në përfundim të diskutimeve për programin e qeverisë, fjalën e mori kryeministri Edi Rama i cili i dha një përgjigje të gjithë deputetëve të opozitës, të cilët njëzëri nuk ishin dakord më ketë program. Rama tha se dora e qeverisë do të vazhdojë të shtrihet ndaj opozitës, ndë

No Pic available
  • 2017-09-13

Miratohet me 78 vota pro Rama 2 dhe programi politik

Në një seancë maratonë e cila ka zgjatur mbi 20 orë, Kuvendi ka miratuar kabinetin qeveritar Rama 2  dhe programin e tij politik. Seanca maratonë e cila nisi punimet qysh prej orës 9 të mëngjesit të djeshëm i mbylli punimet sot në orën 7. Për programin e qeverisë dhe kabinetin e

Tahiri: Turp për drejtësinë shqiptare që Mediu e Basha janë në Kuvend
  • 2017-09-13

Tahiri: Turp për drejtësinë shqiptare që Mediu e Basha janë në Kuvend

Saimir Tahiri deklaroi nga foltorja e Parlamentit se është turp për drejtësinë dhe Parlamentin që Lulzim Basha dhe Fatmir Mediu janë në Parlament. Njerëzit e shohin politikën me përçmim. Drejtësia ka qenë aleati jonë më i madh për neverinë që kanë shqiptarët për politikën. Dre

No Pic available
  • 2017-09-13

Rama: LSI befas në opozitë, e mbistresuar nga humbja e vendit të punës

Kryeministri Rama kishte edhe një mesazh për ish-aleatin e saj në 4 vitet e para të qeverisë. Nga foltorja e Kuvendit, shefi i qeverisë tha se LSI është më shumë e gjendur befas në opozitë, duke u ulur prapa kurrizit të PD. Rama i tha opozitës së dytë në Parlament se disfatën në k

No Pic available
  • 2017-09-13

Pezullohet policja, falsifikoi formularin e fshehu dënimin me burg

Një oficere e policisë së shtetit është pezulluar pasi akuzohet se falsifikoi formularin e dekriminalizimit. “Nga veprimet hetimore ka rezultuar se punonjësja e policisë, N/komisare M.D., me detyrë Specialiste Informacioni dhe për marrjen e kallëzimeve në Seksionin e Policimit në K

Kalendari