Politika

Gjithsej 70 lajme të mbledhura për datën 21 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-21

Rama në foto me Donald Trump

Kryeministri Edi Rama publikoi mbrëmjen e sotme një foto me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Bashkë me ta në foto janë dhe bashkëshortet e tyre, përkatësisht gruaja e Edi Ramës, Linda Basha (Rama) dhe gruaja e Trampit, Melania Trump. Edi Rama, ndodhet në SH

No Pic available
  • 2017-09-21

Drogë drejt Kosovës, arrestohet koka e trafikut dhe transportuesit

Një sasi prej 25 kg e 230 gr marijuanë është sekuestruar nga policia gjatë një operacioni antidrogë në Lezhë. Në pranga ka rënë Ilir Markvukaj 41 vjeç, banues në Lezhë, i dyshuar si drejtuesi i këtij rrjeti të trafikimit të lëndës narkotike drejt shtetit të Kosovës. Policia arr

No Pic available
  • 2017-09-21

Kur dashuria shpërthen në rrugë. Duaj por mos shëmto qytetin

Kryebashkiaku i Tiranës duket se është në një betejë të vështirë jo vetëm për të zhvilluar qytetin por edhe për ta mirëmbajtur atë. Papërgjegjshmëria e qytetarëve me akte të hapura vandalizmi, si zhgarravitjet në ambjentet publike, nuk mungojnë. Një rast të tillë ka denoncuar

No Pic available
  • 2017-09-21

Shfrytëzonte lokalin për prostitucion, arrestohet pronarja dhe dy të tjerë

Një 60-vjeçare, pronare e një lokali në kryeqytet, është arrestuar ditën e djeshme nga policia e Tiranës pasi kishte vënë në dispozicion ambjentet e biznesit të saj për shfrytëzim prostitucioni. Në pranga ka rënë Rolanda Qose, banuese në Tiranë. Policia ka proceduar në gjëndje t

No Pic available
  • 2017-09-21

Tragjedia, ekspertiza: Trinjakët e vetëm në shtëpi ishin djegur

Trinjakët trevjeçarë kanë ndërruar jetë si pasojë e djegies. Ekspertiza mjeko ligjore thotë se vdekja e fëmijëve ka ardhur nga karbonizimi i trupit, informon gazetari i Ora News, Leonidha Musaj. Trinjakët ishin mbyllur me çelës, në dhomën e gjumit  ndërsa e ëma kishte shku

No Pic available
  • 2017-09-21

Analiza dhe organizimi i partisë, PD mbledh Kryesinë pasdite

Partia Demokratike do të mbledhë pasditen e sotme Kryesinë. Mbledhja është lajmëruar për në orën 18:00 dhe në fokus të saj është analiza për zgjedhjet e 25 qershorit dhe organizimi i partisë. Partia Demokratike do të nisë një proces analize dhe konsultimi me anëtarësinë për ti

No Pic available
  • 2017-09-21

Topalli: Vendi ka mbetur pa opozitë. Rama është bërë edhe më i rrezikshëm

TIRANE- Ish-kryeparlametarja Jozefina Topalli teksa komentoi situatën politike në vend, ironizoi marrëveshjen e 18 majit Rama-Basha. Me anë të një postimi në faqen e saj të Facebook-ut, demokratja rikujtoi qëndrimin që mbajti në një intervistë në ABC news, ndërsa shtoi se ven

Kalendari