Politika

Gjithsej 33 lajme të mbledhura për datën 24 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-24

Çka ka qëllu, restoranti me ushqim dhe kulturë shqiptare në Nju Jork

Pronari i një picerie në Nju Jork ka vendosur të ruajë traditën shqiptare të gatimit. Ai quhet Ramiz Kukaj nga Peja dhe kur e hapi këtë biznes në SHBA, kishte një ëndërr. Kur erdha para 22 vitesh në SHBA erdha të takoj një mik shumë të afërt timin. Në atë kohë kishte një piceri

No Pic available
  • 2017-09-24

Krim në familje, burri vret gruan me sqepar dhe thikë

Një krim i rëndë në familje ka tronditur mëngjesin e kësaj të diele Pogradecin, ku një 49 vjeçar ka vrarë bashkëshorten e tij me mjete prerëse pas një konflikti për motive të dobëta. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Blacë, ku viktimë ka mbetur shtetesja me iniciale D.M rret

No Pic available
  • 2017-09-24

Rama takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me shefin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres. Shefi i OKB-së përgëzoi Shqipërinë në arritjen e objektivave dhe integrimin e vendit, avancimit të Qëndrueshëm në Strategjinë Kombëtare për Zhvillim, bëjnë të ditur med

Itali, arrestohet shqiptari i dytë i arratisur nga burgu
  • 2017-09-24

Itali, arrestohet shqiptari i dytë i arratisur nga burgu

Është arrestuar nga policia në Romë, shqiptari i dytë i arratisur nga burgjet italiane më 30 korrik të këtij viti. Në pranga ka përfunduar Osvaldo Marku, i cili pas mediave lokale italiane është arrestuar gjatë natës së shkuar nën shoqërinë e një gruaje, me të cilën kishte pasur

No Pic available
  • 2017-09-24

Droga në Igumenicë, në kërkim një tjetër transportues, i arrestojnë babain

Policia e Sarandës shpall në kërkim një tjetër person lidhur me 67 kg kanabis të kapur një ditë më parë në Igumenicë dhe për të cilën u arrestuan tre transportuesit. Si rezultat i punës hetimore, nga Specialistët e Seksionit për Narkotikët dhe Trafiqet në Komisariatin e Policisë

No Pic available
  • 2017-09-24

I dënuar me 6 vjet për vjedhje, arrestohet ish-punonjësi i Postës

Arrestohet një ish-punonjës i Postës në Mbrostar Ura i dënuar me 6 vjet burg për vjedhje. Në pranga ka rënë shtetasi i shpallur në kërkim, Agron Merka, 63 vjeç, banues në fshatin Vajkan të Fierit. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi me Vendimet e datave 15.04.2016 dhe 11.05.2016 të G

No Pic available
  • 2017-09-24

Devoll, arrestohen 3 persona duke kontrabanduar 82 dele

Tre shtetas nga qarku i Korçës janë arrestuar nga policia kufitare duke transportuar në mënyrë të paligjshme nga shteti greke 82 krerë bagëti. Operacioni i koduar Matrikulli, çoi në pranga shtetasit Avdyl Spaho, 51 vjeç, të birin e tij, Klaudjo Spaho, 24 vjeç nga Bilishti, si dhe Marti

Kalendari