Politika

Gjithsej 60 lajme të mbledhura për datën 25 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Makina e kryebashkiakut u dogj 30 min pas parkimit,  Frrokaj: Skam konflikte
  • 2017-09-25

Makina e kryebashkiakut u dogj 30 min pas parkimit, Frrokaj: Skam konflikte

Një makinë fuoristrade tip Benz ML që përdorej nga Kryetari i Bashkisë Lezhë Fran është përfshire nga flaket. Bashkë me mjetin e tij luksoz u dogj dhe një makine tjeter “Mercedes Benz” që ishte i parkuar pranë makines që përdorej nga kreu i bashkisë. Ngjarja ndodhi pak pa

No Pic available
  • 2017-09-25

Digjen dy makina të parkuara, njëra përdorej nga kryebashkiaku i Lezhës

Dy automjete të parkuara janë përfshirë nga flakët pak pas nesnatës në qytetin e Lezhës. Sipas informacioneve të para njëra prej makinave përdorej nga kryetari i bashkisë Lezhë Fran Frrokaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:45 në lagjen Beslidhja në parkingun e një pallati. Nga vepr

No Pic available
  • 2017-09-25

Kapen vëllezërit korçarë, ja për çarë akuzohen

Dy vëllezër nga Korça janë ndaluar nga policia pasi akuzohen për Vjedhja me dhunë dhe Plagosja e lehtë me dashje të kryera në bashkëpunim. Në vijim të informacionit datë 28.08.2017, ju bëjmë me dije së specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë

Zgjedhjet në Gjermani, Basha uron Merkelin për fitoren
  • 2017-09-25

Zgjedhjet në Gjermani, Basha uron Merkelin për fitoren

Kryetari i Partisë Demokratike ka uruar kancelarin e Gjermanisë Angela Merkel për fitoren në zgjedhje, që do ti japë asaj mandatin e katërt radhazi për të qeverisur vendin. Në një postim në rrjetet sociale, kryedemokrati shkruan: CDU me kancelaren Merkel përsëri forca më e madhe polit

Vasili: Inspirimi i drogës del edhe të pikturat e Ramës
  • 2017-09-25

Vasili: Inspirimi i drogës del edhe të pikturat e Ramës

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një statusi në rrjetin social facebook, ka reaguar pas lajmit, se kritika e huaj i ka gjykuar pikturat e kreut të qeverisë, si inspirim të një adoleshenti të droguar. Dy kritikë të huaj arti thonë për pikturat e shkollëpakut kry

Zgjedhjet në Gjermani, ambasadorja: Qasja me Shqipërinë sndryshon
  • 2017-09-25

Zgjedhjet në Gjermani, ambasadorja: Qasja me Shqipërinë sndryshon

Gjermania zgjodhi serish Angela Merkel si Kancelaren e saj në mandatin e katërt. Rezultatet e para u pritën dhe në ambasadën gjermane në Tiranë, ku dhjetëra personalitete ishin mbledhur në oborrin e kësaj ambasade. Menjëherë pas shpalljes se rezultateve paraprake, ambasadorja e Gjermani

No Pic available
  • 2017-09-25

Kapen dy vëllezërit korçarë, ja për çfarë akuzohen

Dy vëllezër nga Korça janë ndaluar nga policia pasi akuzohen për Vjedhja me dhunë dhe Plagosja e lehtë me dashje të kryera në bashkëpunim. Policia thotë se në pranga u vunë shtetasit Marius dhe Kristi Rapo, 21 dhe 19 vjeç, (vëllezër) të dy banues në Korçë. “Gjykata e Rrethi

Kalendari