Politika

Gjithsej 60 lajme të mbledhura për datën 26 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-26

Rama mbledh grupin parlamentar të PS

Pas kthimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka mbledhur grupin parlamentar. Në këtë mbledhje do të firmoset marrëveshja e bashkëpunimit mes deputetëve dhe ministrave. Rama: E nisim punën me një marrëveshje mes kryetarit të grupit parlamentar, sekretarit të përgjithshëm të PS dhe minis

Rama mblodhi sot grupin parlamentar të PS
  • 2017-09-26

Rama mblodhi sot grupin parlamentar të PS

Menjëherë pas kthimit nga SHBA, kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e kësaj të marte grupin e tij parlamentar. Mbledhja është zhvilluar në kryesinë e Kuvendit ku në fokus është firmosja e marrëveshjes së bashkëpunimit mes deputetëve dhe ministrave. Gjithashtu në mbledhje do

Rama në SHBA takim edhe me kompani investuese të Wall Street
  • 2017-09-26

Rama në SHBA takim edhe me kompani investuese të Wall Street

Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit të tij në Nju Jork ku mori pjesë në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara ka zhvilluar edhe takime me kompani investuese të Wall Street. Këtë gjë e ka bërë të ditur ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber. Gjatë një postimi në Facebook, d

No Pic available
  • 2017-09-26

Ilir Panda: Përse thashë që pena është objekti më i shtrenjtë që kam blerë

Kandidati që konkuroi për anëtar të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit Ilir Panda reagon ndaj komenteve që i janë bërë për seancën e pyejeve me filozofin Përparim Kabo. Në një deklaratë të bërë mbrëmë posaçërisht për emisonin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafok

No Pic available
  • 2017-09-26

Deputetët e PS marrëveshje bashkëpunimi me ministrat

Pas kthimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka mbledhur grupin parlamentar. Në këtë mbledhje do të firmoset marrëveshja e bashkëpunimit mes deputetëve të grupit parlamentar të PS-së dhe ministrave të qeverisë Kryeministri Rama e quajti “një libërth rregullash i bashkëjetesës so

No Pic available
  • 2017-09-26

Rama tërhiqet nga projekti për riciklimin e mbetjeve

Qeveria është tërhequr nga projekti për riciklimin e mbetjeve, duke e futur për diksutim në Parlament dekretin e ish-Presidentit Nishani. Në mbledhjen e grupit të PS, Rama tha se ky vendim u mor jo se ata që e kundërshtojnë kanë të drejtë, apo ish-presidenti ka të drejtë, por është

No Pic available
  • 2017-09-26

Reforma zgjedhore, Rama: Boshti i dialogut PS-PD, LSI zgjatim

Kryeministri Edi Rama deklaron dialogu mes PS-PD është boshti i këtij dialogut për reformën zgjedhore ndërsa LSI do të jetë zgjatim i këtij boshti. Në mbledhjen e paradites së sotme të grupit parlamentar Rama tha se para se të ulen në tryezë duhet përcaktuar korniza e qartë bre

Kalendari