Politika

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 14 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Tritan Shehu: Marrëveshja e detit me Greqinë, model. Nuk duhej rrëzuar
  • 2017-11-14

Tritan Shehu: Marrëveshja e detit me Greqinë, model. Nuk duhej rrëzuar

Ish-zëvendësministri i Jashtëm dhe aktualisht deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu mbrojti marrëveshjen e detit të nënshkruar me Greqinë në 2009 nga qeveria Berisha. Duke folur në Top Story, Shehu thotë se pakti ishte i duhuri dhe se u sulmua padrejtësisht dhe politikisht në at

Deti, Pashaj: Rinegociimi i vështirë. Grekët nuk lëshojnë pè
  • 2017-11-14

Deti, Pashaj: Rinegociimi i vështirë. Grekët nuk lëshojnë pè

Kolonel Myslym Pashaj tha për Top Story se deklaratat në mbrojtje të marrëveshjes së detit të rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese, dëmtojnë pozicionin e Shqipërisë përballë Greqisë në bisedimet e reja. Njeriu që denoncoi i pari marrëveshjen e 2009-s të qeverisë Berisha, shprehet sk

No Pic available
  • 2017-11-14

Meta pret personalitetet arbëreshe: Rol të pazëvendësueshëm në ruajtjen e gjuhës dhe traditave

Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot personalitetet  e shquara arbëreshe, Imzot Giorgio Demetri Gallaro, Arqipeshkv i Piana degli Albanesi, Profesor Mateo Mandala Universiteti Palermos dhe Profesor Francesko  Altimari Universiteti i Cozencas. Presidenti Meta vlerësoi kontributin e jas

No Pic available
  • 2017-11-14

Basha: Rama do pastrojë paratë e oligarkëve, FBI të hetojë buxhetin 2018

Kryetari i Partisë Demokratike ka deklaruar se buxheti 2018 i qeverisë do të jetë pastrimi i parave. Në një deklaratë për mediat jashtë selisë blu, Basha u shpreh se krimi në bashkëpunim me qeverinë tashmë nuk merret me kultivimin e kanabisit, por ka kaluar në dy fusha të tjera të

No Pic available
  • 2017-11-14

Deputetët sherr për kostumet, Braçe: I imi kushton 300 mijë lekë, Shehaj: Po syzet?  

Deputetët u përfshinë dje në një sherr kostumesh teksa diskutonin projektbuxhetin e vitit të ardhshëm. Mazhoranca dhe opozita u përplasën dje në debate të ashpra gjatë mbledhjes së djeshme në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave ku po diskutoheshin koncesionet dhe ndikimi i tyre n

No Pic available
  • 2017-11-14

Përçahet opozita? PD braktis Komisionin e Ligjeve, qëndron LSI

TIRANE- Anëtarët e PD kanë braktisur mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, por duket se nuk kanë bërë të njëjtën gjë anëtarët e LSI. Këta të fundit kanë qëndruar në mbledhjen e Komisionit ku po zhvillohet seanca dëgjimore me komisionerët e Avokatit të Popullit. Përfaqës

Rama: Mediat në Shqipëri të pabesueshme si gjykatat
  • 2017-11-14

Rama: Mediat në Shqipëri të pabesueshme si gjykatat

Kryeministri Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Studio e Hapur të Eni Vasilit, këmbëngul se mediat në Shqipëri janë të pabesueshme. Sipas kryeministrit, në opinionin publik, mediat janë po aq të pabesueshme sa gjykatat. Ka ndryshim të madh mes kritikës dhe shpifjeze të pabazua

Kalendari