Politika

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 18 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-18

Udhëtimi në Gjermani, Tahiri me biletë vajtje-ardhje. Arsyeja pse iku

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka udhëtuar jashtë vendit për arsye familjare. Tahiri ka shkuar në Gjermani për të parë të atin që kurohet në një klinikë në Gjermani për një problem shëndetësor. Ai ka prerë një biletë vajtje-ardhje dhe nesër në darkë pritet të mbërri

No Pic available
  • 2017-11-18

Rama debaton me komentuesin për babanë: E ke njohur nga kazani i Saliut

Pas një statusi në faqen e tij në Facebook, një komentues e ka thumbuar Edi Ramën  duke i shkruar se ata që bënë shtetin gërmadhë ishin shokët e Kristaq Ramës. E menjëhershme ishte përgjigja e kryeministrit, që i thotë komentuesit se Kristaq Ramën nuk e ke njohur nga librat e histo

No Pic available
  • 2017-11-18

Shqipëria e Kroacia, avokatët e Malit të Zi në NATO

Shqipëria, Kroacia dhe Mali i Zi bashkojnë forcat në luftën kunder sfidave që pengojnë integrimin Euro-Atlantik të Evropes jug-lindore. Në deklaratën e përbashkët pas takimit të dytë të ministrave të Jashtëm në Durrës, tre vendet zotohen se së bashku me anëtarët e tjerë të Ale

No Pic available
  • 2017-11-18

Bushati me homologët kroatë e malazezë: Të bashkojmë forcat për tu bërë ballë kërcënimeve

DURRES Është zhvilluar paraditen e sotme në qytetin e Durrësit takimi i dytë i Trelateralit të Adriatikut midis Shqipërisë, Kroacisë dhe Malit të Zi. Në këtë takim merrnin pjesë ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, zëvendëskryeministrja dhe Mi

Meta: Kosova nuk e meriton izolimin në BE, por sduhet të veprohet emocionalisht
  • 2017-11-18

Meta: Kosova nuk e meriton izolimin në BE, por sduhet të veprohet emocionalisht

Kreu i shtetit Ilir Meta është takuar me ambasadorët e Shqipërisë ku tha se Shqipëria duher të vijojë të përpiqet për të përmbushur 5 prioritetet për çeljen e negociatave. Gjatë këtij takimi presidenti kërkoi të mos veprohet emocionalisht dhe me Kosovën, për shkak se vendi ynë

Ku është Saimir Tahiri? Prokuroria parashikoi largimin, Kuvendi e lejoi
  • 2017-11-18

Ku është Saimir Tahiri? Prokuroria parashikoi largimin, Kuvendi e lejoi

Të premten, Top Channel njoftoi për daljen jashtë vendit të ish-ministrit Saimir Tahiri. Për këtë, avokati i tij tha se nuk kishte dijeni. Por avokati shtoi se zoti Tahiri ishte një njeri i lirë dhe nuk kishte asnjë ndalim për të udhëtuar brenda dhe jashtë shtetit. Por pikërisht kjo

Vasili: Rama rropi paratë e palmave, tani do rrjepë të pishave
  • 2017-11-18

Vasili: Rama rropi paratë e palmave, tani do rrjepë të pishave

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili thotë se Kryeministri Edi Rama do ti zëvendësojë palmat e mbjella në autostradë me pisha. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Vasili thotë se tashmë Rama kërkon 2.5 milionë euro të tjera për zëvendësimin e palmave me pis

Kalendari